کتاب ادوار شعر فارسی به زبان بوسنیائی منتشر شد

کتاب «ادوار شعر فارسی» در همکاری مشترک بین رایزنی فرهنگی سفارت ج.ا.ایران در بوسنی و هرزگوین و انتشارات دوبرا کنیگا (کتاب خوب) این کشور به زبان بوسنیائی ترجمه و در قالب طرح تاپ منتشر شد.

کتاب ادوار شعر فارسی به زبان بوسنیائی منتشر شد

کتاب ادوار شعر فارسی اثر نویسنده و ادیب مطرح کشورمان جناب آقای  دکتر محمد رضا شفیعی کدکنی، توسط آقای دکتر الویر موسیچ، دانش آموخته مقطع دکتری رشته زبان و ادبیات فارسی و نویسنده و مترجم مطرح کشور بوسنی و هرزگوین به زبان بوسنیائی ترجمه شده و در اختیار مخاطبین قرار گرفته است.

لازم به ذکر است مترجم اثر، خود از دانشجویان آقای دکتر شفیعی کدکنی بوده و این موضوع بر غنای ترجمه این اثر افزوده است.

ناشر در معرفی کتاب آورده است؛ «ادوار شعر فارسی (از مشروطه تا سقوط سلطنت) اثر نویسنده، شاعر، منتقد ادبی و مترجم معاصر ایرانی، محمدرضا شفیعی کدکنی است. دکتر کدکنی استاد تمام رشته زبان و ادبیات فارسی دانشگاه تهران و از صاحب نظران تاریخ ادبیات فارسی است. وی در محضر بزرگانی چون بدیع الزمان فروزانفر و محمد معین کسب علم کرد. از او پژوهش های متعدد و گسترده‌ای درباره ادوار مختلف تاریخ ادبیات فارسی منتشر شده است. مطالعه حافظ شیرازی در 3 مجلد و همچنین کار وی در زمینه ویرایش و تحقیق و گردآوری آثار فرید الدین عطار مشهور است. در این اثر تازه منتشر شده، نویسنده به شکلی فوق‌العاده نظام‌مند تأملات دقیق و نافذ خود را از ادبیات فارسی در دوره‌ تاریخی مشروطه تا سقوط سلطنت (1979) ارائه می‌کند».

این کتاب در شمارگان 300 نسخه و در 177 صفحه به چاپ رسیده و با قیمت پشت جلد 10 یورو به مخاطبین عرضه می شود.

مخاطبین بوسنیائی می توانند علاوه بر کتابفروشی های معتبر، این کتاب را از کتابفروشی های اینترنتی مطرح همچون Knjiga.ba بوسنی و هرزگوین نیز تهیه نمایند.

کتاب ادوار شعر فارسی به زبان بوسنیائی منتشر شد

منبع: رایزنی فرهنگی سفارت ج.ا.ایران در بوسنی و هرزگوین

1402/6/8

کد خبر 16955

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =