کاهش شدید زاد و ولد در تایلند این کشور را با معضل کمبود نیروی انسانی مواجه خواهد کرد

بدنبال افزایش جمعیت سالمندان، دولت تایلند از طرح تشویقی جدید برای افزایش جمعیت خبر داد. این طرح تشویقی شامل ارائه یارانه ۲۰۰۰ باتی برای حمایت از کودکان تا سن ۶ سالگی میباشد. این یارانه بصورت ماهانه به مادر کودک پرداخت خواهد شد .

کاهش شدید زاد و ولد در تایلند این کشور را با معضل کمبود نیروی انسانی  مواجه خواهد کرد و با توجه به اینکه زمان زیادی برای حل این معضل باقی نمانده است، یکی از سریعترین راهکارها برای حل آن استفاده از نیروی کار خارجی در این کشور عنوان شده است. پیشتر ژاپن نیز از این روش برای حل مشکل خود بهره برده بود. تا سال ۲۰۲۱ تا میزان۲۰% ازجمعیت تایلند به بالای۶۰ سال خواهند رسید و بعنوان جمعیت پیر شناخته خواهد شد. کارشناسان معتقدند از هم اکنون بایستی برنامه ریزی های لازم رابرای اطمینان از تسهیلات معیشتی این قشر آغاز کرد، دولت در نظر دارد تا صندوق بازنشستگی ملی راه اندازی نماید، تا افراد بتوانند در زمان بازنشستگی به منابع مالی دسترسی داشته باشند. به گزارش بانک جهانی کشور تایلند در رتبه سومین کشورجهان در پیر شدن جمعیت قرار گرفت. تعداد افراد دارای سن ۶۵ سال و بالاتر در ۲۰سال گذشته بیش از دو برابر شده است و انتظار میرود تا سال ۲۰۴۰ جمعیت تایلند به بالاترین میزان جمعیت سالمند برسد که همه اینها ناشی از کاهش زاد و ولد است. در سال ۱۹۶۰میانگین تعداد فرزند هر خانواده ۶ عدد بوده است که در سال ۲۰۱۶ این میزان به ۲ فرزند کاهش یافته است.

خط مشکی جمعیت زیر ۲۰ سال   خط قرمز جمعیت بین ۲۰ تا ۵۰       خط خاکستری جمعیت بالای ۶۰ سال

منبع :                                                                                            https://www.bangkokpost.com/thailand/general/1721551/govt-sets-january-launch-for-child-birth-benefit-plan

کد خبر 1364

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =