• آشنایی با هنرمندان آلمانی؛ ماکس ارنست (Max Ernst)

  آشنایی با هنرمندان آلمانی؛ ماکس ارنست (Max Ernst)

  ماکس ارنست (زاده ۲ آوریل ۱۸۹۱ - درگذشته ۱ آوریل ۱۹۷۶) نقاش، مجسمه‌ساز، گرافیست و شاعر آلمانی بود.اگر پل الوار و آندره برتون به عنوان بنیان‌گذاران سوررئالیسم در ادبیات شناخته می‌شوند، ماکس ارنست را می‌توان آغازگر سوررئالیسم در نقاشی دانست.

 • آشنایی با هنرمندان آلمانی؛پاول کله (Paul Klee)

  آشنایی با هنرمندان آلمانی؛پاول کله (Paul Klee)

  پاول کله متولد ۱۸ دسامبر ۱۸۷۹ نقاش و نقشه‌کش سوئیسی-آلمانی که یکی از برجسته‌ترین هنرمندان قرن بیستم بود و از سبک‌های مختلف هنری، از جمله؛ اکسپرسیونیسم، کوبیسم و سورئالیسم تأثیر گرفت.

 • کته اشمیت کلویتس (Käthe Schmidt Kollwitz)

  آشنایی با هنرمندان آلمانی؛

  کته اشمیت کلویتس (Käthe Schmidt Kollwitz)

  «کته اشمیت کُلویتس (Käthe Schmidt Kollwitz) ‏ متولد ۸ ژوئیه ۱۸۶۷ طراح، چاپگر و مجسمه‌ساز آلمانی بود. او در آغاز به ناتورالیسم گرایش داشت و بعدها به اکسپرسیونیسم رو آورد. موضوع آثار او بیشتر فقر، گرسنگی و جنگ بود و اغلب به عنوان برجسته ترین هنرمند اعتراض اجتماعی در قرن بیستم شناخته می شود.

 • گونتر ویلهلم گراس (Günter Wilhelm Grass)

  گونتر ویلهلم گراس (Günter Wilhelm Grass)

  «گونتر ویلهلم گراس» ، داستان نویس، شاعر و نمایشنامه نویس آلمانی از مهم‌ترین و برجسته‌ترین نمایندگان ادبیات داستانی و نمایشی مدرن جهان و همچنین تصویرگر، گرافیست، مجسمه‌ساز و برنده 199 جایزه آلمانی بود.

 • آشنایی با هنرمندان آلمانی؛آلبرشت دورر (Albrecht Dürer)

  آشنایی با هنرمندان آلمانی؛آلبرشت دورر (Albrecht Dürer)

  «آلبرشت دورر» نقاش، حکاک و ریاضی‌دان آلمانی دوره رنسانس است. او بزرگ‌ترین گراورساز عصر خویش بود و با حکاکی روی چوب و فلزات آثار بی‌همتایی آفرید که در سراسر مغرب‌زمین دست به دست چرخید و نفوذ دامنه‌دار خود بر روی هنر سده شانزدهم اروپا را تثبیت کرد. بسیاری از هنرشناسان او را بزرگترین هنرمند تاریخ…

 • «ارنست هرتسفلد» باستان‌شناس و ایران‌شناس آلمانی

  «ارنست هرتسفلد» باستان‌شناس و ایران‌شناس آلمانی

  «ارنست امیل هرتسفلد» متولد در 23 ژوئیه 1879 در سله آلمان، باستان‌شناس و ایران‌شناس آلمانی بود که در سال‌های ‎۱۹۲۳–۱۹۲۵ بخش‌هایی از پاسارگاد و تخت جمشید را برای نخستین بار تحت نظر رضاشاه مورد کاوش قرار داد. وی از نسل نخستین باستان‌شناسان سرشناسی است که در ایران سالهای بسیاری به کاوش پرداخته…