برگزاری جشنواره دو روزه فیلم جوبورگ آفریقای جنوبی

جشنواره فیلم جوبورگ ۲۰۲۰ طی دو روز در هشتم و نهم آذر برگزار می شود. در دوره های پیش از شیوع بیماری کووید-۱۹، این جشنواره طی دو روز برگزار می شد. جشنواره امسال بر انتخاب محدود فیلم با توجه بسیار زیاد بر کارگاه های آموزشی تمرکز خواهد کرد.

برگزاری جشنواره دو روزه فیلم جوبورگ آفریقای جنوبی

جشنواره فیلم جوبورگ ۲۰۲۰ طی دو روز در هشتم و نهم آذر برگزار می شود. در دوره های پیش از شیوع بیماری کووید-۱۹، این جشنواره طی دو روز برگزار می شد. جشنواره امسال بر انتخاب محدود فیلم با توجه بسیار زیاد بر کارگاه های آموزشی تمرکز خواهد کرد.

جشنواره فیلم جوبورگ بر سه رکن اصلی استوار است که کلیه فعالیت ها و امور مربوط به برگزاری جشنواره را هدایت و رهبری می کنند. این سه رکن عبارت هستند از: برنامه فیلم، برنامه صنعت و برنامه توسعه جوانان و مخاطبان.

نمایش فیلم

امسال سه فیلم برگزیده در طول دو روز برگزاری این جشنواره، در سینمایی محلی نمایش داده می شوند، و فرصتی برای عموم مردم فراهم شده است تا برای تماشای این فیلم ها در این جشنواره شرکت کنند.

تمرکز فیلم های این دوره از جشنواره بیشتر بر "جابجایی" متمرکز است، موضوعی که متناسب با دوران شیوع بیماری است.

با تأثیر زیادی که کووید-۱۹ در سراسر جهان داشته است، این بیماری همه گیر آزار و اذیت و قتل را در سراسر قاره آفریقا افزایش داده است. با وجودی که ممکن است این فیلم ها مستقیماً به این موضوعات نپردازند، اما زندگی افرادی را به تصویر می کشند که، برخی به انتخاب و برخی دیگر به دلیل شرایطی که در آن قرار دارند، به حاشیه رانده می شوند، و این مسئله آنها را وامی دارد تا مکان جدیدی را به عنوان اقامتگاه و مسکن خود برگزینند.

فیلم افتتاحیه جشنواره فیلم جوبورگ، "این مراسم خاکسپاری نیست، این یک رستاخیز است[۱] "، که نقش اصلی آن را بازیگر افسانه ای متولد جوبورگ، ماری توالا[۲] ، بر عهده داشت، که درست قبل از  جشنواره نامزد جایزه اسکار شده بود.

ماری توالا

برای اولین بار، فیلم "قدرتی در گریبان است[۳] " به صورت جهانی در جشنواره فیلم جوبورگ امسال اکران می شود. آخرین اثر اضافه شده به برنامه امسال فیلم "فرای حرکت[۴] " محصول مشترک کانادا و آفریقای جنوبی است.

نمایش فیلم ها در سینما نووُ[۵] در مرکز خرید رُزبانک[۶] و سینما بایوسکوپ[۷] در میلپارک[۸] انجام می شود. تعداد محدودی بلیط در درب هر یک از مکان های مربوطه به فروش می رسد.

برنامه های توسعه

برنامه توسعه جوانان و مخاطبان یک برنامه آموزش مهارت است که به فیلمسازان جوان مشتاق امکان می دهد تا با مشارکت کمیسیون فیلم گوتنگ ([۹] GFC) و بنیاد ملی فیلم و ویدیو (NFVF[۱۰] ) از متخصصان صنعت یاد بگیرند و با آنها تعامل کنند.

با توجه به شیوع بیماری کووید-۱۹، این برنامه و همچنین یک کارگاه آموزشی یک روزه برگزار می شود که شامل جوانان استان از مناطق مختلف در مکانی مرکزی است که برای پخش به صورت مجازی، ضبط نیز شده است.

جوانان سیاه پوستی که دانشجو یا فیلمسازان بلندپرواز ۱۸ تا ۳۰ ساله هستند که بر اساس یک آزمون ورودی به عنوان حداقل معیار شرکت در این کارگاه، انتخاب می شوند.

در مجموع، ۲۰ جوان از هر پنج منطقه گوتنگ برای حضور در کارگاه یک روزه شنبه، هشتم آذر که در تئاتر جوبورگ برگزار می شود، انتخاب می شوند و تعداد کل شرکت کنندگان و حضار را به ۱۰۰-۱۵۰ نفر می رساند.

پنج منطقه مورد نظر عبارت هستند از:

شرکت کنندگان علاقه مند می توانند مشخصات خود را (نام و سن) از طریق اطلاعات تماس زیر ارسال کنند:

واتزاپ: ۰۶۷۷۷۰۱۵۷۴

این کارگاه از طریق وب سایت JFF بعد از رویداد نمایش داده می شود تا علاوه بر کسانی که به صورت حضوری در آن شرکت می کنند، در دسترس طیف وسیع تری از مخاطبان قرار گیرد.

به دلیل محدودیت های اعمال شده ناشی از شیوع بیماری کووید-۱۹،   برنامه صنعت امسال برگزار نمی شود.

تیم مانگوِدی[۱۵] ، مدیرعامل جشنواره فیلم جوبورگ اعلام کرد: "تمرکز جشنواره ۲۰۲۰ روی ستون سوم این جشنواره خواهد بود که بر تعهد JFF برای توسعه، توانمند سازی و مهارت آموزی جوانان تأکید می کند، و در عین حال، به توسعه فرهنگ سینما و افزایش استقبال مخاطبان از فیلم های محلی کمک می کند. "

"ما همچنین بسیار افتخار می کنیم که امسال جشنواره را با فیلم" این مراسم خاکسپاری نیست، این یک رستاخیز است" افتتاح می کنیم و در نهایت به مخاطبان جشنواره جوبورگ امکان می دهد تا این اثر درخشان سینمایی را روی پرده سینما تماشا کنند. "

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه جشنواره فیلم جوبورگ، به سایت www.joburgfilmfestival.co.za مراجعه کنید.


[۱] This is Not A Burial It’s a Resurrection

[۲] Mary Twala

[۳] There's Power In the Collar

[۴] Beyond Moving

[۵] Cinema Nouveau

[۶] Rosebank Mall

[۷] Bioscope

[۸] Milpark

[۹] Gauteng Film Commission

[۱۰] National Film and Video Foundation

[۱۱] Ekurhuleni

[۱۲] Mogale City

[۱۳] Sedibeng

[۱۴] Tshwane

[۱۵] Tim Mangwedi

کد خبر 3726

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =