در شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم باتومی، که در تاریخ ۱۸ تا ۲۴ سپتامبر برگزار می شود ، در بخش مسابقه فیلم بلند ، فیلم های زیر به نمایش می آید

جشنواره بین المللی فیلم باتومی BIAFF  برگزار می شود .

در شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم باتومی، که در تاریخ ۱۸ تا ۲۴ سپتامبر برگزار می شود ، در بخش مسابقه  فیلم بلند ، فیلم های زیر به نمایش می آید: فیلم «بندر بند» به کارگردانی منیژه حکمت (ایران)؛ "اوبولسین" به کارگردانی عادلخان یرژانوف ( قزاقستان / فرانسه)؛ "ساکت"، پاسکال رابات (فرانسه) ؛ "تعهد حسن"، سمیح کاپلان اغلو (ترکیه) ؛ "زمستان را نمی توانی ببینی"، عبدالرضا کهن (کانادا)؛ "تکامل"، کورنل موندروتسو (آلمان / مجارستان) ؛ "کرگدن"، اولگ سنتسوف (اوکراین / آلمان / لهستان) ؛" مرگ اوتار"، سوسو بلیادزه (گرجستان / آلمان / لیتوانی) ؛ "وقتی به آسمان نگاه می کنیم چه می بینیم؟"،  الکساندر کوبیریدزه (گرجستان / آلمان).

فیلم سینمایی ایرانی "بندر بند"، به کارگرانی منیژه حکمت، تاکنون تندیس طلایی "ببر بنگال" را دریافت کرده است . این فیلم در بخش مسابقه بین‌المللی «نوآوری در فیلم‌» جشنواره کلکته با هشت اثر سینمایی رقابت ‌کرد. تازه‌ترین اثر سینمایی منیژه حکمت که در ماه‌های گذشته در کشورهای گوناگون به نمایش درآمده، به یکی از جایزه‌های معتبر سینمایی دست یافت. فیلم"بندر بند" سفر بین‌المللی خود را از جشنواره تورنتو آغاز کرد و پس از اکران در جشنواره‌های زوریخ (سوئیس)، میل‌ولی (ایالات متحده)، بُسفر (ترکیه)، هاینان (چین) و «فیلم‌هایی از جنوب» (نروژ) در بخش مسابقه «نوآوری در فیلم‌های سینمایی بین‌المللی» کلکته (هند) «تندیس طلایی ببر بنگال» را به عنوان بهترین فیلم جشنواره از آن خود کرد.بندر بند" که محصول مشترک ایران و آلمان است، سفر یک گروه موسیقی جوان سه‌نفره از جنوب ایران به تهران را حکایت می‌کند که در زمان سیل‌های خانمان‌سوز انجام می‌شود. مهشید آهنگرانی (تهیه‌کننده)، پگاه آهنگرانی (بازیگر)، سجاد اورند (مدیرفیلمبرداری) و نوید توحیدی (تدوین) از دست‌اندرکاران فیلم هستند. فرهاد فزونی کارگردان هنری فیلم است و شرکت ایریماژ پخش بین‌المللی آن را به عهده دارد.

https://imedinews.ge/ge/kultura/۲۱۶۹۸۵/romel-pilmebs-nakhavs-makurebeli-tslevandel-biaffze-detalurad

کد خبر 8295

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =