اکثر شهروندان آلمانی خواهان تغییر دولت در کشورشان هستند

نتایج جدیدترین نظر سنجی نشان می‌دهد که اکثر شهروندان آلمانی خواهان تشکیل دولت جدید در کشورشان بوده و از کار دولت ائتلافی به رهبری اولاف شولتز ناراضی هستند.

 به نقل از روزنامه "دی ولت" آلمان، بر اساس جدیدترین نظر سنجی، 64 درصد از آلمانی ها خواهان تشکیل دولت جدید هستند. مهمتر از همه، رضایت از اولاف شولتز، صدراعظم آلمان و حزب او همچنان در حال کاهش است.

در این نظر سنجی که توسط موسسه افکار سنجی اینسا و به سفارش نشریه بیلد آلمان انجام شده است حدود دو سوم شهروندان آلمانی بر این عقیده اند که تغییر دولت به نفع آلمان است. تنها حدود 22 درصد خواهان ماندن ائتلاف موسوم به چراغ راهنمایی به رهبری اولاف شولتز هستند.

نتایج این نظر سنجی نشان می دهد که بخصوص میزان رضایت از اولاف شولتز، صدر اعظم آلمان و حزب او در حال کاهش است. 70 درصد از افراد مورد بررسی اکنون از کار صدراعظم ناراضی هستند که تعداد آن ها ده درصد بیشتر از چهار هفته پیش است.

بر این اساس حزب سوسیال دموکرات جایگاه خود را بیشتر و بیشتر به نفع حزب افراطی جایگزینی برای آلمان از دست می دهد و تنها 18 درصد آراء را به دست آورده که دو امتیاز کمتر از هفته قبل و سه امتیاز کمتر از آراء حزب افراطی است که بدون تغییر در 21 درصد باقی مانده است. اتحادیه احزاب متحد مسیحی با 27 درصد، سبزها با 14 درصد و حزب لیبرال دموکرات با 8 درصد توانستند اندکی و به اندازه یک واحد افزایش پیدا کنند. حزب چپ هم در 5 درصد باقی ماند.

منبع:

https://www.welt.de/politik/deutschland/article246989378/Umfrage-Fast-zwei-Drittel-fuer-neue-Regierung-in-Deutschland.html

کد خبر 16798

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =