۳ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۳

بانک اطلاعات ایرانیان مقیم خارج کشور شامل شخصیت های: علمی، فرهنگی، ادبی، سیاسی، هنری، ورزشی و ..... است. این اطلاعات اولیه(که قطعاً نیاز به تکمیل دارد)، به منظور شناسایی و ارتباط گیری احتمالی با شخصیت های ایرانی تاثیرگذار در جامعه میزبان می باشد. آنچه که مسلم است « درج اطلاعات و نظریات اشخاص، صرفاً جهت اطلاع بوده و دال بر تایید مدلول توسط این پایگاه اطلاع رسانی نمی باشد»/ مولف

بیژن جیرسرایی 

       جیرسرایی (زاده ۱۶ خرداد ۱۳۵۵ خورشیدی در تهران) سیاستمداری است آلمانی و عضو «حزب دموکرات آزاد آلمان» (FDP) و نماینده بخشی از ایالت نوردراین-وستفالن در پارلمان آلمان «بوندستاگ» است.

جیرسرایی در ۱۱ سالگی به آلمان فرستاده شد و نزد عموی خود در شهرک گرفنبرویش اقامت گزید و به مدرسه رفت. جیرسرایی، عضو هیئت مدیره منطقه‌ای حزب «دموکرات‌های آزاد آلمان» است او از سال ۲۰۰۹ تا سال ۲۰۱۴ قائم مقام مدیر منطقه نویس بود. او در سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۷ از طریق لیست کاندیداهای حزب خود، نماینده بخشی از ایالت نوردراین وستفالن در مجلس آلمان «بوندستاگ» شد. او همچنین ۲۰۰۹ تا سال ۲۰۱۴ رئیس گروه پارلمان آلمان-ایران بود. او در حال حاضر (۲۰۱۷) نماینده مجلس آلمان و عضو کمیته امور خارجه مجلس آلمان است.

تحصیلات دانشگاهی و مدرک دکترا

جیرسرایی تحصیلات دانشگاهی خود را در دانشگاه کلن، در رشته اقتصاد به اتمام رساند بنیاد فریدریش نویمن که به حزب دمکرات آزاده آلمان نزدیک هست، به او بورسیه تحصیلی به عنوان دانشجوی با استعداد اعطا کرد؛ و در سال ۲۰۰۸ میلادی مدرک دکترای خود را با موضوع «مدرنیزه کردن صنعت پی وی سی» دریافت کرد. در سال ۲۰۱۱ میلادی سایت افشاگری VroniPlag ادعا کرد که او مقدار کلانی از محتوی دکترای خود را به صورت غیرمجاز و بدون پاورقی و اشاره به منابع مورد برداشت، نوشته و مدرک دکترای او از درجه اعتبار ساقط است. جیرسرایی در این رابطه اعتراض کرد ولی دانشگاه کلن پس از تحقیقات لازم مدرک دکترای او را در تاریخ ۵ مارس ۲۰۱۲ بی‌اعتبار اعلام کرد.

کد خبر 1842

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =