۱۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۷

بانک اطلاعات ایرانیان مقیم خارج کشور شامل شخصیت های: علمی، فرهنگی، ادبی، سیاسی، هنری، ورزشی و ... است. این اطلاعات اولیه(که قطعاً نیاز به تکمیل دارد)، به منظور شناسایی و ارتباط گیری احتمالی با شخصیت های ایرانی تاثیرگذار در جامعه میزبان می باشد. آنچه که مسلم است «درج اطلاعات و نظریات اشخاص، صرفاً جهت اطلاع بوده و دال بر تایید مدلول توسط این پایگاه اطلاع رسانی نمی باشد» / مولف

        شاهسونی مخترع، نخبه، مؤلف، کارآفرین، پژوهشگر ملی و بین‌المللی
دانشجوی  دوره دکتری مهندسی مکانیک با گرایش رباتیک و بیومکاترونیک در فناوری‌های پیشرفته و نوین دانشگاه ارلانگن_نورنبرگ آلمان، و پژوهشگر ملی و بین‌المللی ایرانی و جوان برتر ایران است. وی هم چنین، تنها دارنده مدال طلای جهانی فناوری‌های پیشرفته رباتیک و مکاترونیک و جایزه ویژه توسعه همکاری‌های علمی و صنعتی در اتحادیه اروپا می‌باشد.
شاهسونی در سطوح ملی، بین‌المللی و جهانی مورد تقدیر قرار گرفته و داوری جشنواره‌های فن بازار، مسابقات اختراعات و رباتیک در میدان‌ها جهانی را در کارنامه خود دارد. وی ساکن آلمان و متولد ۹ فروردین ۱۳۶۷ استعداد درخشان دانشگاه و فارغ‌التحصیل هم زمان در دو رشته کارشناسی رشته‌های مهندسی مکانیک و مهندسی کامپیوتر، کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک از دانشگاه تربیت مدرس تهران و عضو شورای راهبردی نخبگان می‌باشد. علاوه بر کسب مدال‌های متعدد جهانی از جمله مدال طلای جهانی ارشمیدس روسیه مهم‌ترین رتبه‌ها و جوایز ملی او رتبه اول کشور در جشنواره جوان برتر مخترع و مبتکر بخش مکانیک و هوا فضا،ت حت حمایت بنیاد ملی نخبگان، رتبه اول کشوری جشنواره جوان برتر بخش فنی و مهندسی و طی مراسم رسمی در برج میلاد از سوی وزارت ورزش و جوانان موفق به دریافت نشان برترین جوان ایران گردید. همچنین در تحصیلات دانشگاهی و علمی از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان دانشجوی نمونه کشور انتخاب و توسط ریاست جمهوری اسلامی ایران، وزیر علوم و وزیر بهداشت مورد تقدیر قرار گرفت.
وی پژوهشگر فناوری‌های پیشرفته و نوظهور در تعامل با دانشگاه‌های سطح اول اروپا و آمریکا از جمله دانشگاه‌ام ای تی می‌باشد و با شرکت‌های صنعتی آلمان از جمله شرکت زیمنس و بی ام و همکاری دارند. شاهسونی دبیر بین‌الملل جایزه بزرگ اختراعات ایران است و در حوزه‌های صنعتی و پژوهشی بنیان‌گذار مجتمع آموزشی پژوهشی ربوتکنیک در زمینه‌های رباتیک، الکترونیک، مکاترونیک و کامپیوتر بودهو سخنرانی‌های متعدد در مجامع بین‌المللی و شبکه‌های مختلف تلویزیونی داشته و موفق به ثبت بیش از ده‌ها اختراع برگزیده گردیده است در سال‌های ۱۳۸۹ الی ۱۳۹۱ از سوی معاونت ریاست جمهوری اسلامی ایران به عنوان جوان کارآفرین برتر کشور انتخاب و معرفی گردید. 


دستاوردهای ملی و بین‌المللی
در مسابقات اختراعات، جشنواره فن بازار و رباتیک جهانی به عنوان داور و عضو علمی 
    کسب مدال و جایزه ویژه مسابقات اختراعات جهانی از سوی انجمن مخترعان کشور لهستان
    ۲۰۰۹کسب مقام سوم، مدال برنز و دیپلم افتخار مسابقات و نمایشگاه بین‌المللی و تخصصی اختراعات  نورنبرگ آلمان 
    ۲۰۰۹ کسب مقام و دیپلم افتخار در مسابقات و نمایشگاه بین‌المللی و تخصصی اختراعات سئول کره جنوبی
    ۲۰۱۰ کسب مدال نقره در مسابقات اختراعات غرب آسیا در ایران - جزیره کیش
     ۲۰۱۰ کسب مدال و جایزه ویژه مسابقات اختراعات جهانی از سوی نماینده کشور تایوان 
    2011 و 2012 کسب مدال طلا در مسابقات جهانی اختراعات ارشمیدس روسیه در شهر مسکو
    ۲۰۱۶ کسب مدال طلای جهانی فناوری‌های پیشرفته رباتیک و مکاترونیک و جایزه ویژه توسعه همکاری‌های علمی و صنعتی در اتحادیه اروپا 

     کسب مدال برنز و مقام سوم در مسابقات .مهم‌ترین رتبه‌ها و جوایز ملی او رتبه اول کشور در جشنواره جوان برتر مخترع و مبتکر بخش مکانیک و هوا فضا، تحت حمایت بنیاد ملی نخبگان، 
    رتبه اول کشوری جشنواره جوان برتر بخش فنی و مهندسی
     رتبه اول اختراعات دانشجویی سراسر کشور 
    و همچنین در تحصیلات دانشگاهی و علمی از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان دانشجوی نمونه کشور انتخاب و توسط ریاست جمهوری اسلامی ایران، وزیر علوم و وزیر بهداشت مورد تقدیر قرار گرفت و موفق به دریافت نشان برترین جوان ایران گردید. 


افتخارات رباتیک و بیومکاترونیک
در فناوری‌های نوین و پیشرفته علاوه بر کسب مدال طلای جهانی در رباتیک، ساخت نخستین سامانه اتوماسیون بیومکاترونیک و رباتیک هوشمند برای دویدن افراد کم بینا و نابینایان یکی از طرح‌های جدید و مدرن جهانی است که توسط وی انجام شدهو ایشان پژوهشگر بر روی ربات‌های صنعتی و محقق پروژه اتوماسیون ربات‌های هوشمند جهت تأمین امنیت سالمندان هستند و کارشناس و داور علمی در حوزه ربات‌های صنعتی و اتوماسیون در کشور آلمان می‌باشدشرکت و کسب مقام در مسابقات بین‌المللی آلمان (German Open 2010) در لیگ شبیه‌ساز سه بعدی هم چنین شرکت و کسب مقام در پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی ربوکاپ ایران اپن در لیگ مین یاب اتوماتیک و جشنواره خوارزمی و همچنین استاد راهنما و سرپرست تیم رباتیک شهید چمران در مسابقات کشوری از جمله افتخاراتش بوده‌است. 


اختراعات 
•    اختراع باتری تمام اتوماتیک و تنظیم‌کننده هوشمند در باتری‌ها
•    اختراع سوپر دروگر سواری ثبت اختراع در دفتر روزنامه رسمی و منتشر شده در سایت جشنواره ارشمیدس روسیه
•    اختراع نخبه شیرازی برای نابینایان جهانی شد (روزنامه همشهری فارس ۲۰ بهمن 95) 
•    طراحی و ساخت دروگر هوشمند و چند منظوره مکاترونیکی که یک سامانه خودکار است
•    اختراع ماشین برداشت عدس و طراحی مکانیزم مکاترونیک منتشر شده در پژوهشگاه علوم و فناوری ایران از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری


مجامع علمی
حضور در مجامع علمی و آموزشی و دارای مقالات علمی و تألیف کتاب است. پیرو موفقیت‌های علمی و تحصیلی موفق به کسب دانشجوی نمونه کشوری از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و ریاست جمهوری مقام اول کشوری رشته مکانیک صنایع (پلی مکانیک) در هشتمین دوره مسابقات ملی مهارت سازمان فنی و حرفه‌ای کشور و راهیابی به اردوی مسابقات جهانی کانادا، دریافت تندیس بلورین ویژه هشتمین دوره مسابقات ملی مهارت کشوری سازمان فنی وحرفه‌ای شده‌اند و عضو کمیته داوری و کارشناس کشوری مسابقات ملی مهار در رشته مکاترونیک سازمان فنی و حرفه‌ای در کشور داشته.


مسئولیت های اجرایی
دبیر بین‌الملل جایزه بزرگ اختراعات ایران و استاد دانشگاه سخنران کارگاه‌های تجاری سازی فناوری، استارتاپ‌ها، اختراعات و شرکت‌های دانش بنیان می‌باشد مسئولیت‌های مانند عضو هیئت علمی و شورای سیاست گذاری جایزه بزرگ اختراعات ایران، دبیر روابط بین‌الملل خانه تکنولوژی ایران با دانشگاه‌های برتر اروپا، عضو شورای راهبردی نخبگان مؤسس و دبیر انجمن علمی مهندسی مکانیک دانشگاه تربیت مدرس تهران، عضو شورای سیاستگذاری رباتیک و دبیر باشگاه نخبگان دانشگاه پیام نور کشور مؤسس مجتمع آموزشی و پژوهشی ربوتکنیک در فناوری‌های پیشرفته و ناظر ارشد داوران چهارمین المپیاد رباتیک دانشگاه پیام نور کشور را بر عهده داشته‌اند.

 
کارآفرینی و تجاری سازی
در حوزه‌های صنعتی و پژوهشی با تأسیس شرکت دانش بنیان در حوزه تجاری سازی اختراعات و تأسیس مجتمع آموزشی پژوهشی ربوتکنیک در زمینه‌های رباتیک، الکترونیک، مکاترونیک و کامپیوتر فعالیت داشته و به عنوان پیشتاز بومی سازی دانش علمی، تجاری سازی اختراعات را در ایران شروع کرده و توانسته عنوان جوان کارآفرین برتر کشور از سوی وزارت ورزش و جوانان در جشنواره حضرت علی اکبر در سال ۱۳۹۱جوان کارآفرین برتر کشور در سال ۱۳۸۹ از سوی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان ملی جوانانبرگزیده و رتبه اول مسابقات طرح کسب و کار دانشجویی پارک علم و فناوریبرگزیده جشنواره ملی دانشجوی کارآفرین برتر دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران و منتخب بورس ایده در جشنواره ملی و بین‌المللی فن آفرینی شیخ بهایی را کسب نماید.

 
جشنواره‌های و نمایشگاه‌ها
حضور در نمایشگاه‌ها و مسابقات جهانی اختراعات از جمله کشورهای آلمان، سوییس، رومانی، کرواسی، روسیه، مجارستان، مالزی، کره جنوبیداشته و ضمن راه اندازی استارتاپ‌های موفق به تجاری سازی اختراعات خود در زمینه فناوری‌های نوین و پیشرفته روباتیک در بخش‌های مختلف شهری به ویژه زیباسازی و منظر شهری در سازمان شهرداری پرداخته استدبیر بین‌الملل جایزه بزرگ اختراعات ایران و همایش‌های علمی در دانشگاه بوده و رتبه در همایش ملی نخبگان در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی دارد برگزیده جشنواره ملی نوآوری و شکوفایی و نمایشگاه بزرگ اختراعات و نوآوری‌های ایرانو در همایش و نمایشگاه مجلس شورای اسلامی (خانه ملت بهارستان) در سال نوآوری و شکوفایی برگزیده گردیده است.

 
رسانه ها
شاهسونی در اسفند ماه سال ۱۳۹۵ در برنامه زنده گفتگوی ۲۰ خبری شبکه چهار در صدا و سیمای ایران شرکت کرد و با عنوان دبیر بین‌الملل در رابطه با جایزه بزرگ اختراعات ایران و لزوم ایجاد زیر ساخت علمی و خط فکری برای نخبگان و مخترعان و تجاری سازی اختراعات در کشور تأکید کرد. همچنین در هفتم اسفند ماه ۹۵ از سوی برنامه زنده شب پارسی از سوی شبکه فارس صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران دعوت شد و در گفتگوی این برنامه شرکت کرد. در سال ۹۴ به برنامه علمی باهمستان از سوی شبکه جام جم دعوت گردیدند و در مورد آینده فناوری‌های پیشرفته و نوین در دنیا و تکنولوژی‌های رباتیک و مکاترونیک صحبت کردند. 

کد خبر 1961

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =