بیست و ششمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان و نوجوان اشلینگل در آلمان در حالی به پایان رسید که فیلم خورشید به کارگردانی مجید مجیدی توانست جایزه شهر کمنیتس را به خود اختصاص دهد.

بیست و ششمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان و نوجوان اشلینگل در آلمان در حالی به پایان رسید که فیلم خورشید به کارگردانی مجید مجیدی توانست جایزه شهر کمنیتس را به خود اختصاص دهد.

جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان و نوجوان اشلینگل در آلمان از نهم تا شانزدهم ماه اکتبر سال جاری در شهر کمنیتس آلمان برگزار ‌شد. در این دوره، ۱۹۳ فیلم از ۵۰ کشور جهان از جمله ایران حضور داشتند و در پایان، جوایز اصلی به فیلم‌هایی از بلژیک، روسیه، ایران و بنگلادش رسید.

براساس اخباری که بر روی سایت جشنواره قرار گرفته است؛ “خورشید” به کارگردانی مجید مجیدی که در بخش فیلم‌های نوجوانان حضور داشت، توانست جایزه شهر کمنیتس را به دست آورد. این فیلم که به زندگی کودکان کار پرداخته است، پیش‌تر نیز در جشنواره ونیز موفق به دریافت جایزه شده بود. اما به جز فیلم خورشید، امسال سه فیلم دیگر ایرانی نیز در جشنواره بین‌المللی اشلینگل حضور داشتند. “کودک‌گرگ‌های دره سیب” به کارگردانی فریدون نجفی، “بازیگوش‌ها” به کارگردانی نادره ترکمانی و فیلم کوتاه “حفره” ساخته امیر روئینی، از دیگر فیلم‌های ایرانی بودند که امسال در جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان اشلینگل به نمایش گذاشته شدند.

از سوی دیگر، در بخش جوایز فیلم‌های اروپایی کودکان نیز، جایزه به فیلم “پسر فضایی” از بلژیک رسید. این فیلم به کارگردانی اولیور پیروکس در سال ۲۰۲۰ ساخته شده است. جایزه اصلی هیات داوران برای فیلم‌های بین‌المللی نیز امسال به فیلم “نعیما، دختر ریکشا” تعلق گرفت.  این فیلم که محصول سال ۲۰۲۱ از بنگلادش است، توانست نظر هیات داوران جشنواره و منتقدان را به خود جذب کند. فیلم “ جنگنده کوچک” از روسیه نیز جایزه شبکه رادیوییی مرکز آلمان را به خود اختصاص داد. این فیلم نیز محصول سال ۲۰۲۱ است. علاوه بر این‌ها، جوایز متعدد دیگری از سوی تماشاگران و هیات داوران کودک و نوجوان به فیلم‌هایی از کانادا، کره‌ جنوبی، آلمان، فرانسه، سوئیس و ...اهدا شد.

منبع: سایت جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان و نوجوان اشلینگل

اگر مایلید اطلاعات بیشتری درباره این جشنواره و فیلم‌های راه یافته به آن به دست آورید، به لینک زیر مراجعه کنید:

https://ff-schlingel.de/fileadmin/mediamanager/Pressebereich/Preistraeger-PM_SCHLiNGEL_2021.pdf

کد خبر 10260

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =