مسلمانان ایوو در خیابان های این شهر باستانی تجمع کردند و و به انتصاب برخی روحانیون به عنوان مسئولان مسجد مرکزی جامعه در این شهر اعتراض کردند. معترضان که بطورعمده مسلمان و با پوشش اسلامی از نقاط مختلف شهر با پلاکاردهای مختلف به سمت مسجد مرکزی راهپیمایی کردند

مسلمانان ایوو در خیابان های این شهر باستانی تجمع کردند و و به انتصاب برخی روحانیون به عنوان مسئولان مسجد مرکزی جامعه در این شهر اعتراض کردند. معترضان که بطورعمده مسلمان و با پوشش اسلامی از نقاط مختلف شهر با پلاکاردهای مختلف به سمت مسجد مرکزی راهپیمایی کردند . در برخی از این پلاکاردها نوشته شده بود؛ اوگاندوکون رئیس BOT یعنی مسجد مرکزی ایوو نیست، اوگاندوکون مشکل قضائی دارد و اولووو رئیس مسجد مرکزی ایوو است . ایشان هیچ مدرک و مجوز برای انتصاب افرادی تحت عنوان حافظان مسجد را ندارد . این راهپیمائی با حضور شخصیت های چون الحاجی لیادی تلا امام اعظم شهر و شیخ، عبدالفتای اولودو همراه بود و اعلام میکردند Ogundokun فاقد صلاحیت تعیین مقامات برای جامعه مسلمانان در شهر است.

 الحاجی لیادی تلا در سخنرانی در جمع این شرکت کنندگان اعلام کرد ، نقش هیئت امنای مسجد به وضوح در اساسنامه مسجد دیده شده و اختیار و نقش انتصاب به این هیات و رئیس آن داه نشده است.شایان ذکر است شیخ عمران آدیو که یکی از منصوب شدگان اخیر است ، گفت که او و سایر مقامات به درستی منصوب شدند. او به نامه ای اشاره کرد که توسط رئیس اوگوندوکون به عنوان رئیس، هیئت امناء، مسجد مرکزی ایوو، جایی که آدیو و سه نفر دیگر به عنوان مقامات مسجد در آن امضا شده بودند، اشاره کرد. (9دی)

https://www.vanguardngr.com/2021/12/iwo-muslims-protest-allege-imposition-of-official-of-official-on-central-mosque

کد خبر 10331

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =