کشورهای قدرت‌طلب به‌ظاهر برای زنان آزادی طلب می‌کنند

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در سفر به صربستان گفت: زنان هدف کشورهای قدرت طلب هستند تا با نام آزادی بهره بیشتری از آنان بگیرند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدمهدی ایمانی‌پور رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و رئیس شورای سیاستگذاری گفت‌وگوی ادیان صبح دوشنبه ۸ خرداد به اتفاق هیأت همراه با پاتریارک پورفیریه، اسقف اعظم کلیسای ارتودوکس صربستان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار که با حضور امیر پورپزشک رایزن فرهنگی کشورمان در محل دفتر پاتریارک انجام شد، پاتریارک پورفیریه در سخنانی با ابراز خوشحالی از دیدار با هیأت ایرانی گفت: ما همه برای رضای خدا کار می‌کنیم.

وی در عین حال، ایران را سرزمین الهی توصیف کرد که فرهنگ غنی را به نمایش گذاشته است.

اسقف اعظم کلیسای ارتودوکس صربستان افزود: با کمک هم می‌توانیم به دنیا نشان دهیم که انسان‌ها بنده خدا هستند و حرف بشری نمی‌تواند بالاتر از خواست خدا باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین ایمانی‌پور نیز در سخنانی در این دیدار، گفت: جهان در حال چرخش است و قدرت‌های جهانی در حال جا به جایی است و آینده دیگری پیش روی جهان است.

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گفت: بحران معنویت بحران جدی امروز و فردای بشر است و ما اینجا هستیم که با شما و همکارانتان برای برون رفت از این چالش‌ها گفت‌وگو کنیم.

در ادامه، پاتریارک پورفیریه با تأیید سخنان حجت‌الاسلام والمسلمین ایمانی‌پور گفت: روابط مسلمانان و مسیحیان ارتدوکس به این دلیل که قرن‌ها با یکدیگر زندگی کرده‌اند و ارتباط داشته‌اند، نزدیک تر است.

وی افزود: یکی از تهدیدهای جدی دنیای امروز از بین رفتن بنیاد خانواده است. آنچه که در انجیل به آن اشاره شده، زندگی مشترک است اما در صربستان و کشورهای غربی با وضعیتی روبرو هستیم که با نادیده گرفتن اختلافات زن و مرد موجب تزلزل بنیاد خانواده شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین ایمانی‌پور نیز با اشاره به اشتراکات میان اسلام و مسیحیت ارتدوکس گفت: زنان هدف کشورهای قدرت طلب هستند تا با نام آزادی بهره بیشتری از آنان بگیرند و لذا با تلاش مشترک در راستای تثبیت جایگاه حقیقی زن و خانواده قدم‌های مؤثری برداریم.

همچنین رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و رئیس شورای سیاستگذاری و هماهنگی گفت‌وگوی ادیان ایران در رأس هیأتی بلندپایه از جمهوری اسلامی ایران به دعوت پاتریارک پورفیریه؛ اسقف اعظم صربستان و به منظور شرکت در گفت‌وگوهای دینی اسلام و مسیحیت ارتدوکس به صربستان سفر کرده است.

دیدار با ولادیمیر اورلیچ؛ رئیس مجلس صربستان، خانم مایا گویکوویچ؛ نخست وزیر و وزیر فرهنگ صربستان، مصطفی یوسف اسپاهیچ؛ مفتی بلگراد و نماینده دولت صربستان در وزارت دادگستری و رئیس بخش ادیان آن وزارتخانه از جمله برنامه‌های سفر سه روزه رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به صربستان است.


https://www.mehrnews.com/news/5798067

کد خبر 15727

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =