مخالفت اکثر آلمانی ها با سیاست های حمایتگرایانه دولت آلمان از اسرائیل

یک نظر سنجی تازه نشان داد علیرغم حمایت آشکار دولت آلمان از عملیات نظامی اسرائیل در غزه، تنها 35 درصد از آلمانی ها از رویکرد دولت کشورشان حمایت می کنند.

نظرسنجی جدید در آلمان نشان داد که موضع طرفداری از اسرائیلِ دولت آلمان در مورد جنگ غزه مورد حمایت مردم این کشور نیست. نظرسنجی موسسه آلنزباخ نشان داد که اکثریت آلمانی ها مخالف جانبداری از اسرائیل در مناقشه اسرائیل و فلسطین و به شدت مخالف حمایت نظامی از اسرائیل هستند.حدود 43 درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی گفتند آلمان باید از درگیری دور بماند و تنها 34 درصد گفتند که با این دیدگاه موافقند که آلمان به دلیل گذشته خود در دوران نازی مسئولیت ویژه ای در قبال اسرائیل دارد. اولاف شولتس صدراعظم آلمان بارها گفته است که امنیت اسرائیل غیرقابل مذاکره است و در درگیری کنونی با حماس، آلمان «تنها یک مکان» دارد و آن قاطعانه در کنار اسرائیل است. در این نظرسنجی، تنها 31 درصد از پاسخ دهندگان آلمانی از رویکرد شولتس حمایت کردند و گفتند که از عملیات نظامی اسرائیل در غزه علیه حماس حمایت می کنند. در مقابل، 38 درصد از افراد مورد بررسی گفتند که باید از اسرائیل خواسته شود تا برای جلوگیری از تلفات در میان جمعیت غیرنظامی فلسطین خویشتن داری کند. این نظرسنجی نشان داد که اکثریت آلمانی‌ها انتظار دارند که دولت موضع متعادل‌تری اتخاذ کند و تلاش‌ها برای راه‌حل دیپلماتیک درگیری را افزایش دهد.

به طور کلی، 57 درصد از آلمانی‌ها گفتند که دولت شولتس باید نقش میانجی‌گری را بین طرف‌های متخاصم دنبال کند. در همین حال، 17 درصد از پاسخ دهندگان از دولت اسرائیل انتقاد کردند و گفتند که به هیچ وجه خواهان صلح نیست. حدود 38 درصد گفتند که اسرائیل درک بسیار کمی از  ساکنین عرب سرزمین های اشغالی و برخورد ناعادلانه ای با آنها دارد. در پاسخ به سوالی درباره پیشنهاد دولت آلمان برای حمایت نظامی از اسرائیل، اکثر پاسخ دهندگان با ارسال مهمات یا سلاح مخالف بودند.حدود 8 درصد از آلمانی‌ها گفته‌اند که از ارسال سلاح حمایت می‌کنند و تنها 3 درصد گفته‌اند که نیروهای مسلح آلمان باید از اسرائیل در عملیات نظامی خود حمایت کنند.

منبع: Anadolu

کد خبر 17700

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =