وظایف کمیساریای فرهنگ و رسانه دولت آلمان (BKM)  در بخش ترویج هنر و فرهنگ(4)

این وظیفه دولت فدرال است که میراث فرهنگی ملی را در تمام مناطق آلمان ترویج و تقویت کند. دولت فدرال در تأمین مالی بنیادها، کتابخانه‌ها و آرشیوها و همچنین موزه‌ها و سالن‌های نمایشگاه در صورتی که اهمیت ملی یا بین‌المللی داشته باشند، مشارکت می‌کند.

موزه ها و سالن های نمایشگاه

دولت آلمان چندین موزه و مرکز نمایشگاهی را در برلین و بن نگهداری می کند و همچنین به تامین مالی موزه ها و نمایشگاه های منتخب کمک می کند. بنیاد موزه تاریخی آلمان، بنیاد خانه تاریخ، تالار هنر فدرال و ساختمان گروپیوس در برلین تا حد بسیار محدود ، دولت فدرال همچنین در تأمین مالی نمایشگاه ها و موزه هایی مانند موزه متفقین در برلین و موزه برلین-کرلزهورست نقش دارد. دولت فدرال همچنین از هشت موسسه برای تحقیق و ارائه فرهنگ و تاریخ آلمان در اروپای شرقی حمایت می کند. اینها به تعهد دولتهای فدرال و ایالتی ناشی از قانون اخراج فدرال برای حفظ سنت های فرهنگی در مناظر فرهنگی سابق آلمان در آگاهی سیاسی و تاریخی همه آلمانی ها باز می گردد. اطلاعات بیشتر را می توانید در صفحه موضوع ما در مورد حفظ و تحقیق فرهنگ و تاریخ آلمان در اروپای شرقی بیابید. علاوه بر این ، کمیسر دولت فدرال فرهنگ و رسانه از انجمن موزه آلمان ، بنیاد صندوق هنر و کمیته ملی آلمان شورای بین المللی موزه پشتیبانی می کند.

بنیاد موزه تاریخی آلمان

موزه تاریخی آلمان یکی از بزرگترین موزه های تاریخ در جهان است. این موزه در دو مکان خود در برلین - ساختمان تاریخی اسلحه‌خانه و ساختمان مدرن پی - نمایشگاه‌های دائمی و موقتی را ارائه می‌کند که به بررسی انتقادی رویدادها، تحولات و افراد در تاریخ آلمان در زمینه ملی و بین‌المللی خود دعوت می‌کند. همچنین رویداد و برنامه آموزشی متنوعی وجود دارد. از سال 2008، بنیاد موزه تاریخی آلمان بنیادی است که تنها توسط دولت فدرال اداره می شود و از بودجه فرهنگی فدرال تامین می شود.

بنیاد خانه تاریخ
چهار موزه به این بنیاد تعلق دارند: خانه تاریخ در بن، انجمن تاریخ معاصر لایپزیگ، کاخ اشک ها و موزه در Kulturbrauerei در برلین. وظیفه این بنیاد انتقال تاریخ معاصر آلمان پس از سال 1945 است. موزه‌های بنیاد علاوه بر نمایشگاه‌های دائمی و موقت، پیشنهادهای دیجیتالی متعدد و همچنین برنامه‌های رویداد و قالب‌های آموزشی متنوعی را برای مخاطبان گسترده ارائه می‌دهند. بودجه بنیاد فدرال به طور کامل از بودجه کمیساریای فرهنگ و رسانه تامین می شود.

تالار هنر فدرال

سالن هنر و نمایشگاه جمهوری فدرال آلمان - به اختصار: سالن هنر فدرال - در سال 1992 در بن پایتخت فدرال سابق افتتاح شد. هدف آن از ابتدا این بود که تحولات فکری و فرهنگی را نمایان سازد و همگان را به هنر و فرهنگ دسترسی دهد. نمایشگاه هایی در زمینه هنر و تاریخ فرهنگی، باستان شناسی، علم و فناوری برگزار می شود. علاوه بر این، طیف گسترده ای از خدمات میانجی گری را برای گروه های هدف مختلف ارائه می دهد.

ساختمان گروپیوس در برلین

گروپیوس باو به عنوان یک سالن نمایشگاه فدرال در برلین، نمایشگاه هایی از هنر معاصر و مدرن، تاریخ فرهنگی و باستان شناسی را به نمایش می گذارد. او همچنین اجراها، کارگاه ها، رویدادهای گفتمان و مجموعه فیلم را ارائه می دهد. گروپیوس باو توسط جشنواره برلین به عنوان بخشی از رویدادهای فرهنگی فدرال در برلین GmbH (KBB) حمایت می شود. رویدادهای فرهنگی فدرال در برلین بودجه نهادی را از بودجه فرهنگی فدرال دریافت می کند.

کتابخانه ها و آرشیوها: آرشیوها و کتابخانه ها حافظه فرهنگی و تاریخی را حفظ می کنند و آن را در دسترس عموم قرار می دهند. دولت آلمان از موسسات مهم ملی، از جمله آرشیو فدرال و کتابخانه ملی آلمان حمایت می کند و همچنین از پروژه های حفظ میراث فرهنگی مکتوب حمایت می کند.

ترویج فرهنگ در آلمان شرقی: چشم انداز فرهنگی در آلمان شرقی به طور قابل ملاحظه ای متراکم و متنوع است. نگرانی دولت آلمان حفظ آنهاست. طیف وسیعی از موسسات فرهنگی مهم ملی و بین المللی در آلمان شرقی توسط دولت فدرال یا به صورت دائمی یا از طریق پروژه ها حمایت می شوند.

منبع: Kulturstaatsministerin

کد خبر 18649

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =