۱۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۲
عناصر تغییرات فرهنگی در نیجریه

نیجریه کشوری غنی از تنوع فرهنگی با بیش از 250 گروه قومی و طیفی از زبان ها، مذاهب و سنت های مختلف است . این کشور در طول سالیان متمادی تغییرات فرهنگی قابل توجهی را تجربه کرده است که عوامل مختلفی در این روند نقش داشته اند . برخی از محرک‌های کلیدی تغییر فرهنگی در نیجریه و تأثیر آنها بر این کشور را در زیر اشاره می کنیم .

نیجریه کشوری غنی از تنوع فرهنگی با بیش از 250 گروه قومی و طیفی از زبان ها، مذاهب و سنت های مختلف است . این کشور در طول سالیان متمادی تغییرات فرهنگی قابل توجهی را تجربه کرده است که عوامل مختلفی در این روند نقش داشته اند . برخی از محرک‌های کلیدی تغییر فرهنگی در نیجریه و تأثیر آنها بر این کشور را در زیر اشاره می کنیم .

یکی از محرک های اصلی تغییر فرهنگی در نیجریه، جهانی شدن است . با افزایش پیوستگی جهان، فرهنگ نیجریه بیشتر در معرض تأثیرات خارجی قرار گرفته است. این امر منجر به پذیرش شیوه ها و ایده های فرهنگی جدید به ویژه در مناطق شهری شده است. به عنوان مثال، وجود رسانه های اجتماعی و اینترنت منجر به ظهور گرایش های جدید در حوزه مد، ژانرهای موسیقی و سبک های جدید سرگرمی در این کشور شده است که بطور کلی در این حوزه ها تحت تأثیر فرهنگ غربی بوده است .

یکی دیگر از عواملی که به تغییرات فرهنگی در نیجریه کمک کرده است مهاجرت است. مردم از مناطق مختلف نیجریه و سایر کشورها به مناطق مختلف این کشور مهاجرت کرده اند و سنت های فرهنگی خود را به همراه خود به این مناطق آورده اند. این امر منجر به ایجاد فرهنگ های ترکیبی جدیدی شده است که شیوه ها و سنت های فرهنگی مختلف را در نیجریه شکل داده است .

تأثیر مدرنیزاسیون و توسعه اقتصادی بر فرهنگ نیجریه را نیز نمی توان نادیده گرفت. با توسعه اقتصادی این کشور، طبقه متوسط و رو به رشد، سبک زندگی و شیوه های فرهنگی جدید را پذیرفته است. به عنوان مثال، تعداد افرادی که سبک لباس غربی، فست فود و سایر امکانات مدرن را ترجیح می دهند در نیجریه افزایش یافته است. این امر منجر به تغییر شیوه های سنتی زندگی به ویژه در مناطق شهری شده است.

مذهب نیز نقش مهمی در تغییرات فرهنگی در نیجریه ایفا کرده است. این کشور به دلیل تنوع مذهبی خود شناخته شده است . مسیحیت و اسلام دو دین غالب در این کشورهستند. در طول سال‌ها، تعداد فرقه‌های دینی افزایش یافته است و برخی از آنها عقاید و اعمال جدیدی را اتخاذ کرده‌اند که از هنجارهای سنتی نیجریه منحرف شده‌اند. این امر منجر به تغییر در آداب و رسوم مذهبی شده است که بر سایر جنبه های فرهنگ مانند موسیقی، مد و زبان نیز تأثیر گذاشته است.

علیرغم تغییرات زیادی که در فرهنگ نیجریه رخ داده است، هنوز برخی از شیوه های سنتی وجود دارد که همچنان پابرجا هستند. به عنوان مثال، بسیاری از گروه های قومی در نیجریه هنوز به اعمال و اعتقادات فرهنگی خود که از نسلی به نسل دیگر منتقل می شوند، پایبند هستند. این امر در جنبه های مختلف فرهنگ نیجریه مانند موسیقی، رقص و هنر مشهود است.

تغییر فرهنگی یک فرآیند مداوم و پیوسته در نیجریه است. تنوع و تکثر فرهنگی این کشور به ایجاد یک ترکیب فرهنگی منحصر به ‌فرد کمک کرده است و با عوامل مختلفی مانند جهانی شدن، مهاجرت، مدرن‌سازی و مذهب باعث تغییر شده است. ممکن است برخی از جنبه‌های فرهنگ سنتی درنیجریه از بین رفته باشد ولی هنوز ارتباط قوی با گذشته وجود دارد که امروزه فرهنگ جدید نیجریه را شکل می‌دهد.

منابع :

  1. https://www.linkedin.com/pulse/cultural-change-nigeria-michael-iseyare
  2. https://www.linkedin.com/pulse/cultural-change-nigeria-michael-iseyare
  3. https://www.jstor.org/stable/j.ctvh8r2b8
  4. https://www.academia.edu/77834615/Changing_Cultural_Values_and_Grassroots_Transformation_in_Nigeria

کد خبر 18672

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =