مدارک جعلی دانشگاهی در نیجریه رو به افزایش است

وزارت آموزش و پرورش نیجریه مدارک صادر شده از دو کشور بنین و توگوو را به حالت تعلیق درآورد و اعلام کرد که این محدودیت ها به کشورهای بیشتری مانند اوگاندا، کنیا و جمهوری نیجر نیز تعمیم خواهد یافت.

وزیر آموزش و پرورش دولت مرکزی نیجریه ، طاهر مامان، قول داده است شهروندانی را که گواهینامه و مدارک جعلی از کشورهای خارجی گرفته اند را تعقیب و با آنها برخورد کند . مامان با توصیف این افراد به عنوان "جنایتکاران" درگیر در یک زنجیره جنایی، اصرار داشت که آنها باید دستگیر شوند و به سزای اعمال خود برسند.

وزیر آموزش و پرورش که در برنامه "سیاست امروز" در یک کانال تلویزیونی نیجریه سخن می گفت، سوگند خورد که سازمان های امنیتی با افراد مقصر در این عمل جنایتکارانه با قاطعیت برخورد خواهند کرد. ایشان اعلام کردند ، همه کسانی که با مدارک جعلی در طول 10 سال گذشته ، جذب ادارات و نهاد های دولتی و خصوصی نیجریه شده اند ، از کار برکنار خواهند شد و با آنها به عنوان مجرم برخورد خواهد شد .

شایان ذکر است اخیرا ، فیلمی در فضای مجازی بطور گسترده منتشر شد که در آن به موضوع اخذ مدرک از یک دانشگاه در کوتونو در کشور بنیین در طول شش هفته، اشاره شده بود که همین مطالب سر و صدای زیادی را در داخل کشور نیجریه بویژه مقامات وزارت آموزش و پروش این کشور ایجاد کرد.  پس از آن ، وزارت آموزش و پرورش نیجریه مدارک صادر شده از دو کشور بنین و توگوو را به حالت تعلیق درآورد و اعلام کرد که این محدودیت ها به کشورهای بیشتری مانند اوگاندا، کنیا و جمهوری نیجر نیز تعمیم خواهد یافت.

بدنبال این تحولات، دولت فدرال کمیته ای را برای بررسی فعالیت دانشگاه های خصوصی که در 15 سال گذشته تأسیس شده اند، تشکیل داده است. این کمیته فعالیت‌های دانشگاه‌های غیرقانونی در داخل کشور و مدرک تحصیلی دانشگاه‌های خارجی و داخلی را نیز بررسی خواهد کرد.

منابع :

https://thenationonlineng.net/fake-degrees-fed-govt-orders-probe-of-private-universities-in-nigeria/

https://thenationonlineng.net/minister-vows-to-hunt-nigerians-with-fake-foreign-certificates/#google_vignette

کد خبر 18812

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =