آهنگ ناسازگاری با وزارت تازه تاسیس گردشگری در نیجریه

طرفداران ادغام وزارت هنر، فرهنگ و اقتصاد خلاق با وزارت گردشگری فدرال تازه تأسیس در حال افزایش است . بسیاری معتقد هستند که فرهنگ و گردشگری حداقل در نیجریه نمی تواند از هم جدا باشند و باید ادغام شوند و این سریع ترین راه برای احیای اقتصاد بیمار این کشور است.

طرفداران ادغام وزارت هنر، فرهنگ و اقتصاد خلاق با وزارت گردشگری فدرال تازه تأسیس در حال افزایش است . بسیاری معتقد هستند که فرهنگ و گردشگری حداقل در نیجریه نمی تواند از هم جدا باشند و باید ادغام شوند و این سریع ترین راه برای احیای اقتصاد بیمار این کشور است.

در راستای همین تحولات ، در ژوئن سال گذشته، مدیرکل شورای ملی هنر و فرهنگ نیجریه ، Otunba  Segun Runsewe  از رئیس جمهور بولا تینوبو خواست، وزارت فرهنگ و گردشگری مستقل را تاسیس کند و فرهنگ و گردشگری را از وزارت اطلاع رسانی و فرهنگ سابق، منفک کند .   وی خاطرنشان کرد که وزارت اطلاع رسانی و فرهنگ ، وزارتخانه بسیار بزرگی است و موضوع فرهنگ و گردشگری در آن مورد مغفول واقع می شود . او گفت اطلاع رسانی از وضعیت عمومی در کشور بزرگی مانند نیجریه بسیار مهم است و نمی‌تواند در بخش مهم دیگری مثل فرهنگ و گردشگری ادغام شود . بنابراین، دولت فدرال باید امکان ایجاد یک وزارت فرهنگ و گردشگری مستقل را بررسی کند. رونسوه افزود: اعتقاد بر این است که تاسیس یک وزارتخانه مستقل ایده ای است که زمان آن فرا رسیده است.

اما چند ماه پس از ریاست جمهوری Tinubu وزارت گردشگری بدون فرهنگ ایجاد شد . اما برخی از ذینفعان مهم در این بخش معتقدند که وزارت جدید باید فرهنگ و گردشگری را تحت پوشش قرار می داد و نه گردشگری به تنهایی را . آنها معتقد هستند که فرهنگ و گردشگری جدایی ناپذیرند، بنابراین باید در یک وزارتخانه ادغام شوند.

این درحالی است که در پایان کنفرانسNCAC در ابوجا در دسامبر سال گذشته ، این نهاد در یک بیانیه 11 ماده ای خود اعلام کرد که از آنجایی که فرهنگ محتوا را برای توسعه گردشگری فراهم می کند، لذا فرهنگ و گردشگری در هم تنیده شده و از هم جدا نیستند . کنفرانس همچنین توصیه کرد که فرهنگ و گردشگری باید به عنوان یک وزارتخانه در سطوح فدرال و ایالتی باقی بماند تا مکمل یکدیگر باشند تا بتواند با هم افزایی به افزایش تولید ناخالص داخلی (GDP) کمک کنند و اگر می‌خواهید گردشگری را در نیجریه توسعه دهید، باید این گردشگری، فرهنگی و هنری باید باشد. سیستم آموزش و استانداردهای ما در این حوزه در سطحی نیست که بتوانید گردشگری آموزشی و یا گردشگری پزشکی را همانند دیگر کشور ها، ترغیب و ترویج کند و همچنین سواحلی مانند آمریکای جنوبی، اروپا و قاره آمریکا را در نیجریه نداریم که گردشگری ساحلی را مورد توجه قرار دهد . بنابرین گردشگری نیجریه باید گردشگری فرهنگی باشد .

شایان ذکر است در دولت جدید که از عمر آن تقریبا 10 ماه می گذرد، دو وزارتخانه مستقل یکی با عنوان وزارت گردشگری و دومی تحت عنوان وزارت فرهنگ ، هنر و اقتصاد خلاق تاسیس شد که به نوعی مخالف نظرات و فرایند پیشنهادی مسولین فرهنگی و هنری بوده است و همین امر آهنگ ناسازگاری در این کشور را به صدا درآورده است .

منابع :

  1. https://thenationonlineng.net/discordant-tunes-trail-tourism-ministry-creation/
کد خبر 18962

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =