بازنگری در سیاست های فرهنگی نیجریه با تاخیر 21 ساله روبرو است

بازنگری و تدوین سیاست های فرهنگی جدید نیجریه  با 21 سال تاخیر روبرو است ، و ضرورت بازنگری در این دوره حتمی است . بر اساس دستورالعمل های سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو)، یک سیاست فرهنگی باید حداقل یک بار در هر هشت سال مورد بازنگری قرار گیرد. بنابراین نیجریه در این خصوص دو برابر با تاخیر زمانی با نرم های جهانی روبرو است.

انتصاب اوبی آسیکا به عنوان مدیرکل شورای ملی هنر و فرهنگ (NCAC) همچنان اظهار نظرهایی را در پی داشته است، زیرا بسیاری او را بیشتر به عنوان یک شخصیت متخصص در امور سرگرمی و موسیقی می دانند تا در امور فرهنگ و هنر . اما آسیکا در خط مقدم بسیاری از ایده های بزرگ در بخش فرهنگ، به ویژه موسیقی بوده است. اما وقتی برخی از افراد در دولت رئیس جمهور محمدو بوهاری در دوره گذشته ریاست جمهوری تلاش کردند لایحه ای را برای تشکیل کمیسیون اقتصاد خلاق ارائه کنند، او اولین فردی بود که به این موضوع پرداخت.

ایشان معتقد است بازنگری و تدوین سیاست های فرهنگی جدید نیجریه  با 21 سال تاخیر روبرو است ، و ضرورت بازنگری در این دوره حتمی است . بر اساس دستورالعمل های سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو)، یک سیاست فرهنگی باید حداقل یک بار در هر هشت سال مورد بازنگری قرار گیرد. بنابراین نیجریه در این خصوص دو برابر با تاخیر زمانی با نرم های جهانی روبرو است.

شایان ذکر است نیجریه کشوری است که برای تدوین سیاست ملی - فرهنگی خود از کشور غنا الگو گرفته است .

توجه و مشارکت اعضای جامعه دیپلماتیک در حوزه فرهنگ و هنر ، فراگیری مهارت‌های مورد نیاز ، طراحی و تکمیل صنعت بسته‌بندی مناسب مطابق با استاندارد بازار جهانی و جلب اعتماد مصرف‌کنندگان بین‌المللی از مواردی است که باید در سیاست های جدید فرهنگی مورد توجه قرار گیرد .

منابع :

https://guardian.ng/art/the-task-before-obi-asika-in-council-for-arts-and-culture/

 

کد خبر 19087

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =