استراتژی قزاقستان برای جذب حدود 10 میلیون گردشگر در سال 2024

در پایان سال 2023، 9.2 میلیون گردشگر از قزاقستان بازدید کردند که تقریباً دو برابر سال گذشته است. کایرات سادواکاسوف، رئیس هیئت گردشگری قزاقستان گفت که انتظار می‌رود امسال تعداد گردشگران افزایش یابد.

وی خاطرنشان کرد: در سال 2023، 9.2 میلیون گردشگر وارد قزاقستان شدند. این یک رکورد برای تعداد گردشگران ورودی در کل دوره استقلال کشور است. ما خیلی عقب بودیم و فاصله زیادی بین گردشگری خارجی و داخلی وجود داشت. این رقم اکنون به یک میلیون کاهش یافته است. یعنی بیش از 10 میلیون نفر به اینجا سفر می‌کنند و سال گذشته 9.2 میلیون گردشگر وارد این کشور شدند.

به گفته سخنران، امسال هجوم گردشگران از کشورهای چین، خاورمیانه، روسیه، ازبکستان و قرقیزستان پیش‌بینی می‌شود. توافقنامه رژیم بدون روادید بین قزاقستان و چین نیز نقش مهمی در جذب گردشگران از کشور همسایه داشت.

رژیم بدون ویزا در قزاقستان گسترش خواهد یافت، در شرایط کنونی 82 کشور وجود دارد، اما رئیس جمهور این کشور دستور داده است که این لیست به 100 کشور افزایش یابد.

در مجموع سال گذشته هتل‌های قزاقستان حدود 210 میلیارد تنگه از گردشگران درآمد داشته‌اند و از زمان وضع مالیات بر گردشگری در سراسر کشور تاکنون حدود 500 میلیون تنگه جمع‌آوری شده است. اما سال گذشته تصمیم گرفتند مالیات توریسم(bed tax)  در قزاقستان را لغو کنند.

گردشگری داخلی نیز در اینجا در حال توسعه است. تعداد گردشگران داخلی در قزاقستان به 7.5 میلیون نفر رسیده است. اینها افرادی هستند که در هتل‌ها اقامت کردند و از پارک‌های ملی و سایر جاذبه‌ها بازدید کردند.

گفتنی است به گفته معاون گردشگری قزاقستان در سال 2023 بیش از 1 میلیون گردشگرخارجی از این کشور بازدید نمودند.

منبع:

https://www.inform.kz/ru/kazahstan-hochet-privlech-okolo-10-mln-turistov-v-etom-godu-7197e2

کد خبر 19290

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =