۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۹
شناسایی 25 حرفه پرتقاضا در قزاقستان

بر اساس پیش‌بینی 6 سال آینده تحلیلگران مرکز توسعه منابع انسانی، 25 حرفه پر تقاضا در قزاقستان مشخص شدند و بر این اساس، تقاضا برای افراد جدید استخدام شده تقریباً 2 میلیون نفر خواهد ‌بود.

تجزیه و تحلیل بازار کار در قزاقستان نشان می‌دهد که بیشترین تقاضا در سال‌های آینده مشاغل حسابداری، ایمنی، ماموران حمل نقدینگی، رانندگی، معلمی و مشاغل دیگر خواهد بود. یک مشکل حاد در بازار کار قزاقستان که همه بخش‌های اقتصادی را تحت تأثیر قرار می‌دهد، کمبود پرسنل است که به گفته کارشناسان افزایش خواهدیافت. تا سال 2030، تقاضا برای کارمندان جدید تقریباً 2 میلیون نفر خواهدبود که عمدتاً در پایتخت، و شهرهای آلماتی و چیمکنت هستند.

کمترین تقاضا برای نیروی کار در مناطق مرکزی، شرقی و شمالی قزاقستان شکل خواهدگرفت. دیمیتری شومکوف، مدیر بخش پیش‌بینی توسعه هزاره گفت: - تقاضا برای کارگران جدید تا رسیدن به اولین پیک مورد انتظار در سال 2027 افزایش می‌یابد - سپس نیاز سالانه پیش‌بینی شده برای کشور 285 هزار نفر خواهد بود. پیش‌بینی می‌شود موج بعدی تقاضا برای کارگران جدید استخدام شده در سال 2030 - 288 هزار نفر در حالت پایه باشد. کمبود نیرو در موسسات آموزشی، بهداشتی و دولتی 2.5 برابر افزایش می‌یابد. طی شش سال، نیاز آنها به کارمند به 641 هزار نفر افزایش می‌یابد. تقریباً 500 هزار مورد تقاضا در حوزه حمل و نقل و توزیع کالا خواهد بود.

منبع:

https://24.kz/ru/news/top-news/item/650430-top-25-vostrebovannykh-professij-opredelili-v-kazakhstane

کد خبر 19355

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =