بانک اطلاعات ایرانیان مقیم خارج کشور شامل شخصیت های: علمی، فرهنگی، ادبی، سیاسی، هنری، ورزشی و ..... است. این اطلاعات اولیه(که قطعاً نیاز به تکمیل دارد)، به منظور شناسایی و ارتباط گیری احتمالی با شخصیت های ایرانی تاثیرگذار در جامعه میزبان می باشد. آنچه که مسلم است « درج اطلاعات و نظریات اشخاص، صرفاً جهت اطلاع بوده و دال بر تایید مدلول توسط این پایگاه اطلاع رسانی نمی باشد»/ مولف

پروفسور اردشیر غفرانی، دکتر فوق تخصص ریه و رئیس تیم عروقی پزشکی دانشگاه گیسن آلمان است.

جایزه آینده آلمان برای دانشمند ایرانی

غفرانی برنده جایزه آینده آلمان از مهمترین جوایز علمی آلمان شده‌است. او این جایزه را از یوآخیم گاک دریافت کرد. در این مراسم جایزه نقدی ۲۵۰ هزار یورویی نیز به غفرانی اعطا شد. بسیاری از رسانه‌ها، اصطلاح «داروی حیات‌بخش» (دارویی برای فشار ریوی) را برای دستاورد اردشیر غفرانی به کار بردند.

یوآخیم گاوک رئیس جمهور آلمان پنجشنیه شب در مراسمی در برلین این جایزه را که شامل مبلغ ۲۵۰ هزار یورویی است به پروفسور اردشیر غفرانی، پزشک فوق تخصص ریه اهدا کرد.

تیم پروفسور اردشیر غفرانی

به گزارش خبرگزاری آنا، پروفسور غفرانی و گروه تحقیقاتی اش دارویی حیات‌بخش برای درمان بیمارانی که از فشار ریوی رنج می‌برند، تهیه کرده اند.

جایزه آینده آلمان، یکی از مهمترین جایزه‌های این کشور است که بر اساس معیارهایی چون دستاوردهای بدیع و نوآورانه پژوهشی به برگزیدگان اهدا می‌شود.

امسال علاوه بر گروه پژوهشی پروفسور غفرانی دو گروه دیگر هم نامزد دریافت جایزه «آینده آلمان» بودند.

ساخت هواپیما با استفاده از وسایل سبک‌تر و تکنیکی برای جلوگیری از حوادث رانندگی دیگر پژوهش‌هایی بودند که در رقابت با گروه پژوهشی پروفسور غفرانی شکست خوردند.

کد خبر 1967

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =