در جشنواره فیلم  دوربان آفریقای‌جنوبی در همبستگی با مردم غزه

جشنواره بین المللی فیلم دوربان (DIFF )، در اعتراض به تجاوزات اخیر به نوار غزه و ادامه نقض حقوق فلسطینیان، تصمیم به تحریم تولیدات سینمایی اسرائیل گرفت.

جشنواره بین المللی فیلم دوربان (DIFF[۱] )، در اعتراض به تجاوزات اخیر به نوار غزه و ادامه نقض حقوق فلسطینیان، تصمیم به تحریم تولیدات سینمایی اسرائیل گرفت.

این جشنواره از حضور یاکی آیالون[۲] ، کارگردان اسرائیلی، که با مستند "Eretz Go"، فیلمی در مورد سفر یک خانواده مهاجر از نیجریه به اسرائیل، قصد شرکت در این جشنواره را داشت، ممانعت کرد.

آیالون از طریق کمیته برگزاری یک ایمیل دریافت کرد مبنی بر این که این جشنواره، بر اساس عقیده ای که به عدالت اجتماعی و ارزش حقوق بشر و کرامت انسانی دارد، متعهد به تحریم اسرائیل است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، کمیته برگزاری جشنواره بین الملی فیلم دوربان گفت: "ما تا زمانی که حقوق فلسطینیان توسط دولت اسرائیل سرکوب شود، هیچ فیلم ساخته شده توسط کارگردانان اسرائیلی در طول جشنواره بین المللی فیلم دوربان را نمایش نخواهیم داد و اضافه کرد که آنها قبلاً، در زمان حاکمیت رژیم آپارتاید در آفریقای جنوبی، زندگی مشابهی داشته‌اند.

کمیته برگزاری مسئولیت انجام هر کاری  برای اطمینان از حمایت بین المللی از مبارزه فلسطین از طریق راه های موجود را به عهده گرفت.

جشنواره بین المللی فیلم دوربان قرار است از ۲۲ ژوئیه تا ۱ آگوست برگزار شود.

منبع:

https://www.middleeastmonitor.com/۲۰۲۱۰۵۲۴-south-africa-film-festival-boycotts-israel-productions-in-solidarity-with-gaza/


[۱] Durban International Film Festival

[۲] Yakie Ayalon

کد خبر 5851

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =