کنگره مسلمانان نیجریه معروف به TMC یکی از نهاد ها و تشکل های بزرگ مذهبی و پیشرو در نیجریه است . یکی از وظایف این کنگره انتخاب مدیران و دبیران ایالتی در نیجریه است .۲۷ دسامبر سال ۲۰۲۱ این کنگره نشست سالانه و ملی خود را بمنظور بررسی عملکرد یکساله مدیریت جدید این کنگره در لاگوس برگزار کرد

کنگره مسلمانان نیجریه معروف به  TMC یکی از نهاد ها و تشکل های بزرگ مذهبی و پیشرو در نیجریه است . یکی از وظایف این کنگره انتخاب مدیران و دبیران ایالتی در نیجریه است .۲۷ دسامبر سال ۲۰۲۱ این کنگره نشست سالانه و ملی خود را بمنظور بررسی عملکرد یکساله مدیریت جدید این کنگره در لاگوس برگزار کرد . در ذیل همین کنگره کمیته ای برای بررسی و انتصابات مدیران و دبیران ایالتی (وولات) تشکیل می شود که وظیفه آن بررسی صلاحیت افراد واجد صلاحیت و پیشنهاد برای رئیس کنگره برای انتصاب است این کمیته صلاحیت ۷ مدیر و دبیر ایالتی را برای انتصاب به کنگره پیشنهاد کردند و همه آنها با امضای رئیس کنگره منصوب شدند . مدیران و دبیران ایالتی وظیفه دارند و امور کنگره را در همان ایالت برای ۴ سال آینده رهبری کنند . این انتصابات در ایلت های ادو، اوسون، لاگوس، اوگان، اوندو، اویو و ابوجا بوده است .  ۲۸ امین کنگره ملی سالانه این کنگره در مرکز TMC Da'wah در لاگوس به رهبری امیر الحاجی عبدالواسیو تایو بانگبالا برگزار شد .موضوع کنگره ملی سالانه " تداوم دیدگاه نو در دنیای متوهم " بود.

رهبران گذشته و کنونی این سازمان، از جمله رئیس موقت شورای علمای نیجریه، استاد عبدالفتره ثانی نیز در آن حضور داشتند. امیر الحاجی رئیس این کنگره طی سخنانی در این مراسم گفت ، بطور اساسی کنگره ملی سالانه وظیه اصلی اش پاسخگو بودن و شفافیت بودن است که در آن شورا های اجرایی گزارشی از سرپرستی خود را ارائه می دهند . ایشان گفتند ، برگزاری نشست این کنگره یک سنت و یک فرهنگ است. آرزوی ما این است که پاسخگو باشیم و گزارش خود را به کسانی که ما را به عنوان نماینده بر سر رفاه معنوی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی خود انتخاب کرده اند، ارائه دهیم و عملکرد سازمان خودمان را در سطح ملی ارزیابی کنیم و کاستی های خودمان را جبران و قوت های خودمان را تقویت کنیم .

شایان ذکر است این کنگره در حال حاضر در ۹ ایالت فعالیت دارند و ایلات نیجر و آکوار نیز ازجمله ایالت های هستند در آن بخاطر عدم پایان دوره تصدی آنها هنوز به پایان نرسیده است. (۹دی)

 https://muslimnews.com.ng/۲۰۲۱/۱۲/۲۹/national-tmc-holds-annual-congress-appoints-governors-and-secretaries-for-states/

کد خبر 10328

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =