راه‌اندازی رشته “ آموزش تعلیمات اسلامی” در دانشگاه پادربورن

مسئولان دانشگاه پادربورن، رشته‌ای به عنوان “ آموزش تعلیمات اسلامی” را در مقطع کارشناسی راه‌اندازی کرده‌اند. دانشجویانی که در این رشته به تحصیل می‌پردازند، در آینده می‌توانند در مدارس ابتدایی، متوسطه و همچنین هنرستان‌ها به تدریس تعلیمات اسلامی بپردازند.

مسئولان دانشگاه پادربورن، رشته‌ای به عنوان “ آموزش تعلیمات اسلامی” را در مقطع کارشناسی راه‌اندازی کرده‌اند.
دانشجویانی که در این رشته به تحصیل می‌پردازند، در آینده می‌توانند در مدارس ابتدایی، متوسطه و همچنین هنرستان‌ها به تدریس تعلیمات اسلامی بپردازند.
دانشجویانی که مایلند به عنوان معلم تعلیمات اسلامی در مدارس به تدریس بپردازند، در آینده نزدیک می‌توانند در دانشگاه پادربورن ثبت‌نام کنند. مؤسسه الهیات اسلامی پادربورن، این رشته را در دوره کارشناسی راه‌اندازی کرده است و از ترم زمستانی ۲۰۲۲-۲۰۲۳ ارائه خواهد شد.
دوره تحصیل در رشته آموزش تعلیمات اسلامی شش ترم است و هیچ محدودیتی برای پذیرش دانشجویان وجود ندارد. متقاضیان می‌توانند از اول ژوئن سال جاری برای تحصیل در این رشته اقدام کنند.
پروفسور مونا تاتاری که مسئول طراحی رشته جدید آموزش تعلیمات اسلامی در دانشگاه پادربورن است، درباره راه‌اندازی آن توضیح داد: «این دوره امکان تحصیلات آکادمیک در حوزه علوم اسلامی را ایجاد می‌کند. دروس این رشته شامل مقدمه‌ای بر زبان، روش‌های تفسیر قرآن، فلسفه اسلامی، تعلیمات اسلامی و علم کلام است. همچنین شرکت‌کنندگان در این دوره یاد می‌گیرند که چطور در مباحثه با گروه‌های غیرمسلمان شرکت کنند.»
تمرکز ویژه موسسه الهیات پادربورن بر الهیات اسلامی، مسیحی و یهودی و همچنین مطالعات فرهنگی است. این موسسه، شرایط ایده‌آلی را برای بحث‌های میان رشته‌ای فراهم می‌کند. کسانی که در رشته آموزش تعلیمات اسلامی به تحصیل می‌پردازند، می‌توانند در سمینارهای سایر علوم دینی نیز شرکت و مدرک مطالعات بین‌ادیان دریافت کنند.

منبع: سایت دانشگاه پادربورن

لینک گزارش:

https://www.uni-paderborn.de/nachricht/98039

کد خبر 12454

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =