چهل‌ و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم بلگراد

در چهل‌وهشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم بلگراد «فست» (FEST) فیلم «متری شش و نیم» به کارگردانی سعید رستمی از کشورمان در بخش اصلی رقابتی طی دو نوبت در روزهای ۱۲ و ۱۵ اسفندماه به روی پرده خواهد رفت.

 چهل‌ و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم بلگراد

در چهل‌وهشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم بلگراد «فست» (FEST) با اهدای مجسمه پیروزی بلگراد به خانم میرا بانیاتس، بازیگر پیشکسوت سینمای صربستان به منظور قدردانی از زحمات او طی سالیان متمادی و با شعار «جمع آورندگان عواطف» در سالن ساوا سنتر به همراه نمایش فیلم «پدر» از صربستان ساخته سرجان گلوبوویچ، منتخب حضور در جشنواره فیلم برلین، شروع شد که به این منظور بلگراد به مدت ده روز (۹ تا ۱۸ اسفندماه) میزبان این جشنواره خواهد بود.

این رویداد یکی از مهمترین وقایع فرهنگی و هنری صربستان و بالکان به شمار می‌رود و در این مدت برای علاقه‌مندان به هنر هفتم، از بیش از ۴۰ کشور جهان تعداد ۳۰۰ فیلم از برترین‌های سینما به همراه ۹۶ اثر ارزنده که برای اولین بار به روی پرده سینماهای شهر می‌روند، در ۸ سالن شهر به نمایش درخواهند آمد.

جشنواره امسال متشکل از یک بخش کلاسیک و دو بخش رقابتی است که بیست فیلم در بخش اصلی و ۱۹ فیلم برتر در بخش «فست فوکوس» به رقابت می‌پردازند. در بخش غیر رقابتی نیز آخرین و داغ‌ترین ساخته‌های هالیوود همچون آثاری از جیم جارموش، وودی آلن، رمان پلانسکی، ترنس مالیک و دیگران به نمایش در خواهد.

فیلم‌های منتخب امسال جشنواره که از بهترین و قویترین آثار هنری این دوره محسوب شده و در بخش رقابتی حضور خواهند داشت از کشورهای صربستان، فرانسه، آمریکا، ایران، ایتالیا، یونان، اسلوونی، اتریش، بلغارستان، برزیل، چک، مقدونیه شمالی، سودان، عربستان صعودی، کرواسی، دانمارک و کلمبیا رسیده‌اند که از این میان فیلم «متری شش و نیم» به کارگردانی سعید رستمی از کشورمان در بخش اصلی رقابتی طی دو نوبت در روزهای ۱۲ و ۱۵ اسفندماه به روی پرده خواهد رفت.

 چهل‌ و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم بلگراد

 چهل‌ و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم بلگراد

کد خبر 4836

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =