مفتی شیخ راویل عین‌الدین «نشان شایستگی» مسلمانان روسیه را به جوان 15 ساله مسلمان اعطا کرد

مفتی روسیه: من افتخار می‌کنم که چنین جوانانی در روسیه داریم.مفتی شیخ راویل عین‌الدین به اسلام خلیلوف نشان «برای شایستگی» مسلمانان روسیه را در نماز جمعه مسجد جامع مسکو اهدا کرد.

مفتی شیخ راویل عین‌الدین «نشان شایستگی» مسلمانان روسیه را به جوان 15 ساله مسلمان اعطا کرد

رییس اداره دینی مسلمانان روسیه، مفتی شیخ راویل عین‌الدین، در حضور هزاران نفر از هموطنان خود در داخل در مسجد جامع مسکو، به قهرمان جوان مسلمان اسلام خلیلوف، مدال مسلمانان روسیه «برای شایستگی» را اهدا کرد.

در متن حکم اعطای این جایزه که به امضای مفتی رسیده آمده است: «به خاطر ویژگی‌های نشان‌داده‌شده اخلاق اسلامی: شجاعت، فداکاری، انسان‌دوستی و مسئولیت‌پذیری ضمن نجات مردم از نتیجه جنایت تروریست‌ها در تالار شهر کروکوس در 22 مارس 2024 در مسکو».

«وقتی به مردم تیراندازی می‌شود، همه سعی می‌کنند جان خود را نجات دهند. تعداد کمی هستند که بدون حفظ جان خود سعی در نجات جان دیگران دارند. مسلمان جوان ما، برادر جوان ما اسلام خلیلوف، که امروز در برابر شما ایستاده است، معلوم شد که یکی از این افراد شجاع و فداکار است. من افتخار می‌کنم که چنین جوانانی در روسیه داریم.»

نک: اسلام خلیلوف جوان 15 ساله مسلمان جمعه 22 مارس 2024  جان بیش از 100 نفر را در جریان حمله تروریستی به کروکوس سیتی هال نجات داده است.

منبع:https://www.muslim.ru/articles/287/39775/

کد خبر 19026

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =