سریال ایرانی «نوبت لیلی» نامزد جشنواره سریال آلمان شد

سریال ایرانی «نوبت لیلی» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی روح‌الله حجازی به بخش مسابقه دهمین دوره جشنواره سریال آلمان " DIE SERIALE" راه یافت و کاندید بهترین سریال بلند شد.

Die Seriale قدیمی‌ترین جشنواره آلمان است که به سریال های مستقل اختصاص دارد و ۲۹ می تا ۳ ژوئن ۲۰۲۴ در گیسن آلمان برگزار خواهد شد. امسال «نوبت لیلی» «Lily's turn » سریال اختصاصی پلتفرم نماوا  از ایران در این جشنواره نامزد بخش بهترین سریال بلند شده است.

مهدی شیرزاد، سروش چیت‌ساز و روح‌الله حجازی نویسندگان این سریال هستند که فیلمنامه این سریال را در سبک رئالیسم جادویی به نگارش در آورده‌اند. در خلاصه داستان این سریال آمده است: لیلی از طریق کتابی مرموز در می‌یابد که او و خانواده‌اش تاکنون در زمان و مکان‌های بسیاری زیسته‌اند و اکنون «نوبت لیلی» است تا با رمزگشایی از کتاب و یافتن تابلوی ارزشمند نیاکانش دست به انتخابی بزند که به تمام این زندگی‌های زیسته معنا بدهد و …

die Seriale - DigitalSeriesFestival Giessen قدیمی ترین جشنواره در آلمان است که به ارائه و تجلیل از سریال های دیجیتال اختصاص دارد. هدف این جشنواره اتصال، حمایت و ادای احترام به همه سازندگان با استعداد از سراسر جهان و تبلیغ آثار فوق‌العاده آنهاست. در شش روز جشنواره سخنرانی ها، کارگاه ها و میزگردهای متعددی برگزار می شود. تمامی سریال های منتخب به مدت یک هفته در سینما، فضای باز و پس از ایام جشنواره در سایت SparqFest  اکران خواهند شد. برجسته ترین سریال توسط هیئت داوران انتخاب خواهد شد.

Die Seriale توسط دو فیلمساز، Csongor Dobrotka (تعداد سکوت) و Dennis Albrecht (Filmstadt) در 12 ژوئن 2015 راه اندازی شد تا سریال های مستقل آلمانی زبان را دربستری فراتر ارائه دهد، تا ماهیت نوآورانه و کیفیت فوق العاده آنها را برجسته کند و سازندگان سریال را به یکدیگر پیوند دهد تا از طریق تبادل بین فیلمسازان کیفیت قالب­ها ارتقاء یابد و دیدگاه های جدیدی در تولید و انتشار ایجاد شود.

منبع :  Die-seriale.de

کد خبر 19449

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =