کمپین انتقام جویانه نخست وزیر نیکول پاشینیان با اظهارات ضد روسی در رسانه های ایتالیایی به اوج خود رسید.

به گزارش خبرگزاری "report.az" مورخ 16  شهریور 1402، کمپین ضد روسی به شکلی بی سابقه در ارمنستان فعالانه راه اندازی شده است.

کمپین انتقام جویانه نخست وزیر نیکول پاشینیان با اظهارات ضد روسی در رسانه های ایتالیایی به اوج خود رسید. مقامات قبلاً شروع به اجرای فعال دستورات و تکالیف دریافتی از حامیان خارجی خود کرده اند.

تصادفی نیست که نیکول زمانی نویسنده بلوک «یلک» (Yelk)(به زبان ارمنی به معنای «سخنرانی») بود. حالا به نظر می رسد او شروع به اجرای این طرح « سخنرانی» است. گاه شماری وقایع نیز نشان از پیچیده بودن اوضاع دارد. مثلاً نخست وزیر یک بیانیه ضد روسی می دهد و بلافاصله موضوع عضویت این کشور در ناتو مطرح می شود. اگرچه ایروان رسمی تلاش کرد این اطلاعات را تکذیب کند. اما روند رسیدگی ها نشان داد که این خبر عمدی فاش شده است. زیرا پس از آن خبر برگزاری رزمایش مشترک نظامی ارمنستان با آمریکا منتشر شد. جالب اینجاست که ایروان از پیوستن به رزمایش های سازمان پیمان امنیت جمعی که یکی از اعضای آن است خودداری کرد، ناگهان به رزمایش مشترک با رقیب اصلی روسیه یعنی آمریکا می پیوندد. نتیجه گیری رسانه ها و سیاستمداران مخالف در مورد نیکول پاشینیان این است که همه اینها ناشی از تحقق نقشه جورج سوروس میلیاردر در مورد ارمنستان است. عضویت در ناتو نیز بخشی از آن است. رسانه ارمنی می نویسد که جورج سوروس قبل از ایروان رسمی درخواست خروج از سازمان پیمان امنیت جمعی، کشورهای مستقل مشترک المنافع و اتحادیه اقتصادی اوراسیا را مطرح کرده است. علاوه بر این بحث های داغی در رسانه های ارمنستان درباره ساخت نیروگاه هسته ای جدید در ارمنستان وجود دارد. هاکوب واردانیان معاون اداری و امور زیربنایی وزیر ارضی گفت: کمیسیون دولتی به شدت در حال بررسی سه گزینه روسی، آمریکایی و کره جنوبی برای ساخت این نیروگاه است. علاوه بر پروژه روسیه، پروژه های کره جنوبی و آمریکا نیز در دستور کار قرار دارد. اما تاکید می شود که پروژه های دو کشور اخیر انتخاب خواهد شد.