برگزاری بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند فلاهرتیانا در روسیه

بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند فلاهرتیانا در روسیه برگزار می‌شود. این جشنواره برای اولین بار در سال 1995 برگزار شد و تا سال 2006 هر دو سال یک بار با فرمول سمپوزیوم تئوری، و نه مسابقه رقابتی برپا می‌شد.

در سال 2006، این جشنواره سرانجام به جشنواره بین‌المللی فیلم مستند سالانه با هیئت داوران بین‌المللی، (داوران فیپرسی)[1]تبدیل شد.

معرفی رویداد:
بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند فلاهرتیانا

برندگان این جشنواره در دسته‌های زیر مشخص می‌شوند:

  • جایزه بزرگ بهترین فیلم جشنواره
  • جایزه برای کشف موضوعات جدید و قهرمانان جدید
  • جایزه راهکار هنری اصلی
  • جایزه برگزیده مردم
  • جایزه بهترین فیلم مسابقه ملی «فلاهرتیانای روسی»
  • جایزه بهترین فیلم دانشجویی

علاوه بر نمایش بین‌المللی، مسابقه ملی «فلاهرتیانای روسی» نیز برگزار خواهد شد که در آن از میان بهترین فیلم‌های مربوط به زیبایی‌شناسی و فیلمبرداری شده در روسیه انتخاب می‌شود. برنده آن توسط هیئت داوران مسابقه ملی که به طور سنتی شامل هنرمندان، نویسندگان، عکاسان، کارگردانان و اساتید صنعت فیلم است، تعیین می‌گردد.

محل برگزاری: پِرم[2]

زمان: 27-20 سپتامبر 2024

جایزه: 500 هزار روبل

حامی اصلی جشنواره دولت منطقه پرم است.

در جشنواره بیست و سوم که سپتامبر 2023 برگزار شد، جایزه اصلی جشنواره «نانوک بزرگ طلایی» به فیلم «آنا امیلیا برگر» با عنوان «کسی که دوستش دارم...» از فنلاند رسید.[3]رئیس جشنواره پاول پچنکین؛ کارگردان و تهیه‌کننده روس است.

آدرس وبسایت جشنواره:

https://www.flahertiana.ru/

پست الکترونیک جشنواره:

festival@flahertiana.ru


[1] . فدراسیون بین‌المللی منتقدان فیلم (FIPRESCI، مخفف Fédération Internationale de la Presse Cinématographique) انجمنی متشکل از سازمان‌های ملی منتقدان حرفه‌ای فیلم و روزنامه‌نگاران سینمایی از سراسر جهان برای «ترویج و توسعه فرهنگ فیلم و برای حفاظت از منافع حرفه‌ای‌ها» است. این فدراسیون ژوئن 1930 در بروکسل تاسیس شد و در بیش از 50 کشور جهان عضو دارد.

[2] . این جشنواره در شهر پرم، یکی از بزرگترین مراکز صنعتی روسیه، با جمعیت 1 میلیون نفر، برگزار می شود. قلمرو سرزمین پرم، واقع در مرز اروپا و آسیا، در دامنه کوه‌های اورال قرار دارد. پرم یکی از بزرگترین مراکز فرهنگی روسیه محسوب می‌شود؛ گالری هنری آن غنی و منحصر به فرد است که مجموعه معروف مجسمه‌های چوبی معبد و بزرگترین مجموعه نمادهای ارتدکس مدرسه استروگانوف در آن نگهداری می‌شود.

[3] . https://moviestart.ru/2023/09/22/stali-izvestny-pobediteli-mezhdunarodnogo-festivalya-dokumentalnogo-kino-flaertiana/

کد خبر 18516

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =