شخصیت اصلی فیلم قوبات علی‌اف، نویسنده برجسته بازنشسته و زن‌مرده‌ای است که به تنهایی در آپارتمان خود زندگی می‌کند. یک روز او می‌فهمد که دوست نویسنده‌اش ساپار به شدت بیمار است. قوبات برای پرداخت هزینه‌های درمان آپارتمان خود را می‌فروشد اما به زودی برادر کوچک وی به دلیل بدهی‌های خود توسط طلبکاران مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرد. قوبات با یک دوراهی روبرو می‌شود – به برادر خود کمک کند یا به دوست نویسنده‌اش؟

https://st-0.akipress.org/st_gallery/42/1097842.138b4a1dc9f59b29b21dda38ad7ca086.jpg

فیلم  "آخرین کوچ"( جاده ای به سوی عدن) «Akyrky koch» به کارگردانی باقیت موکول و داستان جبار اولو در بخش مسابقه سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر در ایران شرکت خواهد کرد.

به گفته دفتر مطبوعاتی معاونت فیلم‌برداری، این فیلم در بخش مسابقه «چشمانداز شرقی» به همراه فیلم‌هایی از ژاپن، ویتنام، چین، ایران، کره، ترکیه، اردن، فلسطین و قطر به نمایش گذاشته می‌شود.

خلاصه داستان فیلم

شخصیت اصلی فیلم قوبات علی‌اف، نویسنده برجسته بازنشسته و زن‌مرده‌ای است که به تنهایی در آپارتمان خود زندگی می‌کند. یک روز او می‌فهمد که دوست نویسنده‌اش ساپار به شدت بیمار است. قوبات برای پرداخت هزینه‌های درمان آپارتمان خود را می‌فروشد اما به زودی برادر کوچک وی به دلیل بدهی‌های خود توسط طلبکاران مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرد. قوبات با یک دوراهی روبرو می‌شود به برادر خود کمک کند یا به دوست نویسنده‌اش؟

اولین نمایش جهانی فیلم نوامبر سال ۲۰۲۰ در جشنواره بین‌المللی فیلم «شب‌های تاریک» (تالین، استونی) برگزار شد. ژانویه سال ۲۰۲۱ این فیلم برنده جایزه بزرگ در جشنواره بین‌المللی فیلم داکا (بنگلادش) شد.

در این فیلم بازیگران: مارات آلیشپایف، شاعرگل قاسلم‌علی‌یوا، بوسورمان آدورکایف، اناره حاجی‌خان‌اوا، خلیفه حسین‌اوا، آمورزاق توقتوموراداف و گل‌سینه چوتون‌اوا بازی می‌کنند.

جشنواره بین‌المللی فیلم فجر (FIFF) یکی از مهمترین رویدادهای فرهنگی در صنعت فیلم ایران است که از سال ۱۹۸۲ برگزار می‌شود. این رویداد تبادل فرهنگی دستاوردهای خلاق فیلمسازان مشهور را به نمایش می‌گذارد و به فیلم‌های داخلی و بین‌المللی با کیفیت ادای احترام می‌کند. جشنواره بین‌المللی فیلم فجر از بدو تاسیس تاکنون نقش مهمی در پیشرفت سینمای ایران داشته است. هر ساله کارگردانان پیشکسوت و جدید با فداکاری آثار خود را در این جشنواره ارائه می‌دهند.

جشنواره فیلم امسال با فرمی ترکیبی از ۲۶ مه تا ۲ ژوئن در تهران برگزار می‌شود.

https://culture.akipress.org/news:۱۷۰۴۸۵۲

گزارش رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران در قرقیزستان-۴/۳/۱۴۰۰

کد خبر 5888

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =