سرمایه گذاری 22 میلیون دلاری عربستان سعودی برای ساخت کتابخانه دانشگاه سارایوو

احمد الخطیب، رئیس هیئت مدیره صندوق توسعه عربستان سعودی، در مراسمی با حضور المدین کوناکوویچ وزیر امور خارجه بوسنی و هرزگوین، عملیات اجرائی ساخت و تجهیز کتابخانه جدید دانشگاه سارایوو را آغاز کرد. کوناکوویچ گفت هزینه این پروژه از طریق کمک مالی سخاوتمندانه 22 میلیون دلاری عربستان سعودی تامین می شود.

همچنین نخست وزیر کانتون سارایوو، سفیر عربستان در بوسنی و هرزگوین، رئیس دانشگاه سارایوو، معاون مدیر عامل صندوق توسعه عربستان سعودی و تعدادی دیگر از مقامات در مراسم افتتاحیه شرکت داشتند.
کتابخانه جدید به عنوان یک مرکز برای اتصال 28 کتابخانه وابسته دانشگاه عمل خواهد کرد و به ارتقای قابلیت های آموزشی و پژوهشی آن کمک خواهد کرد. این کتابخانه با مساحت 13590 متر مربع به آخرین فناوری و ابزارهای یادگیری دیجیتال مجهز خواهد شد که به آینده دانشگاه کمک می کند و به آن اجازه می دهد تا نیازهای دانشجویان خود را بهتر برآورده کند. در مجموع، بیش از 22000 دانشجو، در کنار 1618 کارمند و اعضای هیئت علمی و 10000 ذینفع خارجی از خدمات کتابخانه جدید بهره مند خواهند شد.
علاوه بر این، کتابخانه نقشی کلیدی در حمایت از پیشرفت پژوهش و قابلیت‌های نوآورانه دانشگاه ایفا می‌کند و در عین حال به ایجاد مهارت‌های پژوهشی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان و تحقق اهداف توسعه پایدار سازمان ملل کمک خواهد کرد.
الخطیب گفت که این پروژه گواهی بر روابط مشترک بین دو کشور است. این پروژه منعکس کننده روابط رو به توسعه قوی و پایدار بین پادشاهی عربستان سعودی و بوسنی و هرزگوین است که از سه دهه پیش آغاز شد. ما مطمئن هستیم که کتابخانه جدید به رفع نیازهای دانشجویان دختر و پسر در دانشگاه سارایوو و جامعه مرتبط کمک خواهد کرد.
وزیر امور خارجه بوسنی گفت: "به لطف کمک مالی سخاوتمندانه پادشاهی عربستان سعودی، این پروژه به بزرگترین سرمایه گذاری پس از جنگ در زیرساخت های دانشگاهی ما تبدیل شده است. این پروژه جامعه دانشگاهی ما را غنی خواهد کرد، در حالی که منعکس کننده روابط قوی و احترام متقابل بین دو ملت است.
این کتابخانه به عنوان نمادی از تلاش های مشترک ما برای ارتقای آموزش و ارتقای دانش و به عنوان مکانی که در آن نسل های دانش آموز و محقق می توانند برای کمک به توسعه جامعه، کشور و منطقه ما گرد هم آیند، خواهد بود.
نخست وزیر کانتون سارایوو گفت: «ساختمانی که امروز سنگ بنای آن را می گذاریم بسیار مهم است زیرا نمایان ترین پل دوستی بین پادشاهی عربستان سعودی و بوسنی و هرزگوین نیز خواهد بود. ما از عربستان سعودی برای این سرمایه گذاری سپاسگزاریم. کتابخانه نماد دانش، اعتلای فرهنگی، ارتباطات است و من معتقدم که همکاری و دوستی ما در آینده دقیقاً در همین راستا توسعه خواهد یافت.»

:منبع

https://www.arabnews.com/node/2348116/corporate-news 

کد خبر 16827

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =