پیام رئیس العلماء جامعه اسلامی بوسنی و هرزگوین به مناسبت فرا رسیدن ماه رمضان

حسین افندی کاوازوویچ، رئیس العلماء جامعه اسلامی بوسنی و هرزگوین پیامی را به مناسبت فرا رسیدن ماه رمضان برای مسلمانان این کشور، کشورهای همسایه و مسلمانان بوسنیایی مقیم خارج ارسال کرد.

در این پیام آمده است: " برادران عزیز و خواهران محترم! امشب با وقت نماز مغرب وارد ماه باشکوه رمضان، ماه روزه داری و تقوا، ماه عروج معنوی و امیدهای بزرگ می شویم. ماه رمضان زمان مبارکی است و اعمال ما در آن اهمیت ویژه ای پیدا می کند - هم اعمال خوب و هم اعمال بد بزرگ می شود. پس مراقب اعمال خود باشیم. قلب هر انسانی ماه رمضان را لمس کند و خود را با شرافت آن غنی سازد. سنت به ما می آموزد که رسول خدا محمد (ص) سخاوتمندترین انسان بود و به خصوص در ماه رمضان سخاوتمند بود. و خداوند در این ماه سخاوتنمند است و مؤمنان، مردان و زنان مسلمان باید چنین باشند. خداوند مهربان است و رحمتش در این ماه بیشتر است. شما هم نسبت به مخلوقاتش مهربان باشید و معلوم باشد که روزه دار هستید."

کاوازوویچ افزود: " برادران و خواهران، در دعاهای خود به یاد مردم بی گناه جهان به ویژه در فلسطین و اوکراین باشید که با کشتار مواجه بوده و در معرض رنج بی سابقه ای هستند. از پروردگارمان بخواهیم که شر را از آنها دور کند، با حمایت خود از آنها محافظت و آرامش را به این کشورها اعطا کند."

منبع: خبرگزاری دنونی آواز

1402/12/20

کد خبر 18826

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =