برگزاری جشنواره گل محمدی و گلاب کاشان در سارایوو

همزمان با برگزاری جشنواره گل محمدی و گلاب کاشان، رایزنی فرهنگی سفارت ج.ا.ایران در بوسنی و هرزگوین با همکاری شرکت کایرا (عرضه کننده گلاب کاشان در سارایوو) و شرکت عطر و اسانس پارفمولوجیا برنامه ای را با هدف معرفی ویژگی های فرهنگی و تاریخی شهر کاشان برگزار کردند که توسط تلویزیون ملی بوسنی و هرزگوین BHRT نیز پوشش داده شد.

برگزاری جشنواره گل محمدی و گلاب کاشان در سارایوو

در این برنامه که روز دوشنبه ۲۲ خرداد در گالری رایزنی فرهنگی کشورمان برگزار شد، ابتدا محمد حسین انصاری، رایزن فرهنگی سفارت کشورمان در قالب یک ارائه مطلب، ویژگی های جغرافیائی و تاریخی شهر کاشان را به حضار معرفی نمود.
سپس نماینده شرکت عطر و اسانس پارفمولوجیا به معرفی ویژگی های گل محمدی کاشان و جشنواره گلابگیری این شهر پرداخت. وی به رسوم مرتبط با این جشنواره و آئین هایی همچون گل غلتان نوزادان اشاره کرد.
در ادامه مدیر شرکت کایرا (نماینده گلاب ربیع در سارایوو) به بیان مشاهدات عینی خود از فرهنگ و تاریخ و آداب و رسوم مردم کاشان پرداخت و ویژگی ها و مصارف مختلف گلاب ایرانی را برای حضار تشریح کرد.
در این برنامه مصطفی عیساکوویچ از خوانندگان و الهیه خوانان مطرح بوسنی و هرزگوین، الهیه ای را با موضوع گل رز به اجرا در آورد.
در این برنامه از طریق قرعه کشی به تعدادی از حضار هدایایی از گلاب کاشان و عطرهای گل محمدی اهداء شد.
حضار در این برنامه از طریق مشاهده کلیپ و پذیرایی با شیرینی ها و نوشیدنی های تهیه شده از گلاب کاشان، با فرهنگ غنی مردمان این دیار آشنا شدند.

رایزنی فرهنگی سارایوو

خرداد 1402

کد خبر 16145

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =