فیلم های بخش مسابقه جشنواره «سارایوو» معرفی شد

به گزارش ایمنا و به نقل از ورایتی، جشنواره فیلم سارایوو از ۲۰ فیلم بلند بخش مسابقه رویداد بیست و هفتمین دوره خود که قرار است بین روزهای ۱۳ تا ۲۰ آگوست برگزار شود، رونمایی کرد.

در رویداد امسال ۹ فیلم بلند داستانی در بخش مسابقه اصلی جشنواره حضور دارند که از میان آنها می‌توان به «مرثیه لورل» محصول صربستان و مونته نگرو، «چیزهایی که ارزش دارد برای آنها گریه کنید» محصول مجارستان، «آزادی بزرگ» محصول آلمان و اتریش و فیلم «تپه جایی است که شیرها غرش می‌کنند» محصول کوزوو و فرانسه اشاره کرد.
از میان فیلم‌های بخش مسابقه، ۱۱ فیلم نیز مستند است که از میان آنها می‌توان به «زمین آشفته» محصول بوسنی و اسپانیا، «آفتابی» محصول گرجستان، «در جستجوی اسب ها» محصول بوسنی، هلند و فرانسه و «چشم اندازهای مقاومت» محصول صربستان، فرانسه و آلمان اشاره کرد.
در جشنواره سارایوو در مجموع مبلغ ۴۳ هزار یورو به برگزیدگان اهدا می‌شود که از این مقدار، ۱۶ هزار یورو مربوط به فیلم برنده جایزه اول جشنواره است.
در این دوره از فستیوال، یاسنا دوریچیچ بازیگر صربستانی فیلم نامزد اسکار «کجا می‌روی آیدا؟» رئیس هیأت جشنواره است.

توضیح:
جشنواره فیلم سارایوو؛ بزرگترین جشنواره فیلم در بالکان و یکی از بزرگترین‌ها در اروپا است که سال م۱۹۹۵ در سارایوو و به هنگام محاصره این شهر آغاز به کار کرده و هر ساله دست‌اندرکاران سینما و تئاتر از کشورهای مختلف را می‌پذیرد. 
این جشنواره در ماه آگوست برگزار می‌شود و فیلم‌های کوتاه نمایش می‌دهد. 

سعید هاشمی، کارشناس بوسنی

کد خبر 7521

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =